More

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të, skuadra e drejtuar nga...

  MË TË LEXUARA - KËTË JAVË

  [quads id=7]

  DËRVENI

  Rezikohet katastrof ekologjike, banorët e Rashçes fajsojnë kryetarin e Sarajit

  Mbi gjysmë milioni banorë të Shkupit mund të mbeten pa ujë të pijshëm të pastër. Vetëm pak kilometra nga burimet e Rashçes që furnizojnë kryeqytetin,...

  Akt fisnik dhe burërorë: Familja Amza nga fsh. Kopanicë ia shtriu dorën e pajtimit familjes Latifi nga fsh. Semenishtë

  AKT FISNIK DHE BURRËROR Familja Amza në fsh. Kopanicë Komuna Saraj – Shkup Me një iniciativë fisnike të vullnetit të mirë, në prezencën e familjarëve dhe...

  [quads id=6]

  VENDI

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të cilit ishte shpallur fletarrest ndërkombëtar,...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht, qytetarët do të gëzojnë një...

  [quads id=6]

  ARSIMI

  Zgjidhet problemi shumëvjeçar, nxënësit e “Medreses Isa Beu”, mund të regjistrohen në fakultetet e vendit

  Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiir ka njoftuar se është zgjidhur problemi me nxënësit e shkollës së mesme të “Medreses Isa Beu” lidhur me regjistrimin e tyre nëpër fakultetet e vendit. “Me vendim qeverie zgjidhet problemi i “Medreses Isa Beu“ Nxënësit të cilët do ta kryejnë arsimin e mesëm në Shkollën e mesme islame “Medreseja Isa Beu” do të mund të regjistrojnë studimet universitare në fakultetet e vendit. Me këtë u zgjodh problemi shumë vjeçar për të cilin kishte kërkesa të vazhdueshme me vite të tëra. Urime për medresantët”, ka shkruar ministri Shaqiri. /SHENJA/
  - Marketing -spot_img

  [quads id=6]

  KULTURË

  BIZNESI

  RAJONI

  SPORT

  ROZË