More

  Skandal: Komuna e Sarajit mbeturinat i hedh në Lumin Treska, qytetari denoncon

  Sot një banor i Sarajit ka kapur ekipet e NPK Saraj duke bërë një krim ekolologjik.  Se komuna e Sarajit mbetet një ndër komunat më të paorganizuara, po e dëshmon fakti se për grumbullimin e mbeturinave banorët paguajnë rregullisht ose llogaritë e tyre bllokohen menjëher, por Ndermarja Komunale e Komunës së Sarajit mbeturinat e grumbulluara i hedh në Lumin Treska.

  Edhe sot kamionat e mbeturinave kishin vazhduar të njëjtin avaz, por një banor i rastit kishte filmuar i habitur dhe ka reaguar në rrjetet socijale, ku është ngjallur një debat i zjarrtë.

  Postimin mund ta shikoni më poshtë:

  https://www.facebook.com/100002223694462/posts/pfbid026EJVgStd5MRXGvKwuagh8EzH2XvreyLhDKnyRUjrSK4evUbHpHgRX6r1c9S34MHdl/

  /Derveni.mk

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...