More

  Kulturë

  - Marketing -Bujar Osmanii

  Xhamia e Mlikës në Dragash (1289), e ndërtuar nga një familje siriane, më e vjetra në Kosovë

  Xhamia e ndërtuar 735 vjet më parë në fshatin Mlikë të Komunës së Dragashit në jug të Kosovës është xhamia më e vjetër në...

  PAMJET/ Gjendet përkrenarja ilire 2500 vjeçare në Kroaci

  Katër vjet pas zbulimit fantastik të një helmete ilire 2500 vjeçare nga Zakotoreci i Peljesacit, arkeologët gjetën më 11 prill, pothuajse në të njëjtin...

  Më 11 prill në Shkup do të shfaqet “Zonjat e Avinjonit”

  Opera dhe Baleti Nacional në Maqedoninë e Veriut ka paralajmëruar që më 11 prill do të shfaqet vepra artistike “Zonjat e Avinjonit”, transmeton Portalb.mk. “Njoftim...

  Besimtarët myslimanë nisin nesër agjërimin në muajin e shenjtë të Ramazanit

  Në mëngjesin e 11 marsit, një ndryshim i thellë do të prekë jetën e rreth një të katërtës së popullsisë globale, teksa agjërimi i...

  Epopeja e UÇK-së/ Kryeministri Talat Xhaferi viziton familjen Jashari

  Në përvjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka vizituar familjen e komandatit legjendar, Adem Jashari,...

  26 vjet nga rënia heroike e Jasharëve, sot nis Epopeja

  Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të zhdukur Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e koncentroi në Prekaz, në zemrën dhe...

  Ngjitëset e tabelave “NMK” shiten në internet për 50 denarë

  Ngjitëset e tabelave “NMK” u shfaqën në shitje në faqet e internetit, me çmim prej 50 denarë. Ndërsa ka një nxitim në stacionet e kontrollot...

  Osmani nga Roma: Anëtarësimi në BE para vitit 2030 dhe 6 miliardë euro për vitet e ardhshme

  Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Ballkanit Perëndimor dhe “Miqtë e Ballkanit...
  Ajsel Medica
  Bujar Osmanii

  Të fundit

  Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj, sport dhe bashkëbisedim me rininë

  Kandidati për president i VLEN-it Arben Taravari, bashkë me liderët e partive që e përbëjnë këtë koalicion, sot ishin...

  Moti i ngrohtë popullon plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

  Plazhet janë gjallëruar nga pushuesit këtë të shtunë. Jo vetëm për të shijuar rrezet e diellit, por të shumtë...

  Xhamia e Mlikës në Dragash (1289), e ndërtuar nga një familje siriane, më e vjetra në Kosovë

  Xhamia e ndërtuar 735 vjet më parë në fshatin Mlikë të Komunës së Dragashit në jug të Kosovës është...

  Osmani: “61 deputetë” është thirrja më shoviniste e mundshme në një shtet multietnik

  Në tubimin e mbrëmshëm të Frontit Europian në Tetovë, Bujar Osmani, kandidat për president ka vënë theksin mbi dy...

  Bie teleferiku në Turqi, raportohet për 1 viktimë dhe 184 të persona të bllokuar në ajër

  Një person humbi jetën, shtatë mbetën të lënduar dhe 184 të bllokuar në ajër, si pasojë e shembjes së...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të...
  spot_img