More

  Kulturë

  Premiera e shfaqjes “Familja Adams” nesër në IN Teatri shqiptar për fëmijë dhe të rinj

  Pranimi i gjërave ashtu siç janë. Të kuptuarit se bukuria është në diversitet, lumturia është në diversitet. Lumturia si mënyrë dhe zgjedhje, jo diçka...

  “Nëna dhe fëmija” – murali në Spitalin e Tetovës /VIDEO

  “Nëna dhe fëmija” – është murali që do të qëndrojë në Spitalin Klinik të Tetovës. Një nënë që përkëdhel një foshnje, synon të njoftojë se...

  Funksionalizohet Ansambli Muzikor në Tetovë, si institucioni më i ri kulturor shqiptar

  Në Tetovë është shënuar edhe një e arritur në kulturën shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Ansambli Muzikor ka hedhur në skenë koncertin e parë gala,...

  Dijana Toska nga Fronti Europian: Moratorium për ndërtimet e reja në Çair

  Unë jam Diana Toska, magjistre e marrëdhënieve ndërkombëtare, drejtoreshë e Teatrit për Fëmijë dhe të Rinj, ish mësuese e fëmijëve tanë dhe banore e...

  Kryetari Bexheti, priti në takim Shoqëritë kulturore nga Ukraina, Turqia, dhe Bosnja

  Sot Kryetari z.Blerim Bexheti mirëpriti në hapësirat e komunës Shoqëritë kulturore artistike nga Ukraina, Turqia, dhe Bosnja të cilët do të përfaqësojnë vendet...

  Rekord/ 54 mijë e 721 turistë vizituan muzetë kombëtarë gjatë 3 muajve të parë të vitit, 122% më shumë se në 2023

  muzetë kombëtarë. Lajmi bëhet me dije nga kryeministri Edi Rama, i cili ka ndarë edhe shifrat. Konkretisht, 54,721 turistë kanë vizituar muzetë kombëtarë në tre...

  Tradita Shekullore/ Tetova frymoi me maskat e Karnevaleve Ilire

  Filloi në Malësi të Tetovës për të përfunduar në vet qytetin e Tetovës, jo në shesh por në sallë sportive – shkaku i motit...

  Mikoski: BDI në opozitë, koalicionojmë me VLEN-in

  Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në intervistë për MIA-n shprehet se pas 8 majit, ditës së votimit për zgjedhjet parlamentare, koalicioni “Maqedonia yte” do...
  Ajsel Medica

  Të fundit

  Shokohet mërgimtari Amir Shabani, përballet me racizëm në aeroportin e Shkupit nga dy punonjës të policis

  Dua të ndaj me ju një rast të tronditshëm që pata sot, 9 Korrik 2024, në Skopje International Airport...

  Asnjë shqiptar në njësinë elitare të ushtrisë “Ujqit

  Ka mbaruar kursi i seleksionimit në Batalionin për forca speciale në ARM të njohur si “Ujqit”. Ashtu edhe siç pritej,...

  Çmimi i një gram ari, nga 55 deri 70 euro! Artarët në Çarshinë e Shkupit tregojnë çka kërkohet më tepër

  Në prag të sezonit së dasmave, çmimi i një gram ari në Çarshi të Shkupit lëvizë nga 55 deri...

  Aksidenti me autobusin e NQP-së, deklarohet shoferi: Mjaft më me automjete lecka, po i lëndojmë udhëtarët

  “Unë nga Saraji deri në Autokomandë i di edhe gropat më të vogla dhe atë linjë e vozis dhe...

  Turqia nis në hapësirë satelitin e parë të prodhuar vetë

  Turqia nisi në hapësirë satelitin e parë të komunikimeve, Turksat 6A, të prodhuar vetë. Një raketë e kompanisë SapceX e...

  Murtezani takon ambasadorin francez, flasin për eurointegrimet

  Ministri për Çështje Evropiane, Orhan Murtezani, takoi sot ambasadorin e Francës në Shkup, Siril Bomgartner. Siç shkruan Murtezani, me...
  spot_img