More

  RAJONI

  - Marketing -Bujar Osmanii

  Irani nis sulmin ushtarak ndaj Izraelit, lëshon dhjetëra dronë

  Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit me dhjetëra dronë. Dronët vlerësohet se kërkojnë disa orë për të kaluar një distancë të tillë, sipas faqes...

  Kryeministri Talat Xhaferi javën e ardhshme në Prishtinë?!

  Më 15 dhe 16 prill, të hënën dhe të martën, Kryeministri Talat Xhaferi, duhet të marrë pjesë në një konferencë ndërkombëtare në Prishtinë organizuar...

  Bie teleferiku në Turqi, raportohet për 1 viktimë dhe 184 të persona të bllokuar në ajër

  Një person humbi jetën, shtatë mbetën të lënduar dhe 184 të bllokuar në ajër, si pasojë e shembjes së teleferikut në Antali të Turqisë. Ngjarja...

  PAMJET/ Gjendet përkrenarja ilire 2500 vjeçare në Kroaci

  Katër vjet pas zbulimit fantastik të një helmete ilire 2500 vjeçare nga Zakotoreci i Peljesacit, arkeologët gjetën më 11 prill, pothuajse në të njëjtin...

  25-vjetori i dëbimit të shqiptarëve të Kosovës, homazh në Qendrën Memoriale “Bllaca ’99”

  Në 25-vjetorin e dëbimit të shqiptarëve të Kosovës, Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve – Shkup do të organizojë homazh. Në këtë ngjarje...

  200.000 besimtarë myslimanë falën namazin e teravisë në Xhaminë Al-Aksa, pavarësisht kufizimeve izraelite

  Rreth 200.000 besimtarë falën mbrëmë namazin e teravisë në Xhaminë Al-Aksa, pavarësisht kufizimeve izraelite, raporton Anadolu. Shifra e besimtarëve të pranishëm në kompleksin e shenjtë...

  Autobusi nga Maqedonia aksidentohet në Itali, një i vdekur dhe 12 të lënduar

  Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut njofton se përmes Ambasadës në Romë është informuar se sot në autostradën mes...

  Arrestohet personi që trafikonte armë nga Maqedonia e Veriut në Shqipëri

  Policia e Shqipërisë njofton se ka arrestuar një 33-vjeçar me iniciale S.Ç. nga Shqipëria, i cili dyshohet se trafikonte armë nga Maqedonia e Veriut...
  Ajsel Medica
  Bujar Osmanii

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...

  Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

  Fronti Europian sot ka vazhduar aktivitetet në Prespë ku në takim me qytetarët krahas kryetarit të BDI Ali Ahmeti,...

  Irani nis sulmin ushtarak ndaj Izraelit, lëshon dhjetëra dronë

  Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit me dhjetëra dronë. Dronët vlerësohet se kërkojnë disa orë për të kaluar një...
  spot_img