More

  BIZNESI

  Drejtorët e “Dauti-Komerc”, në konferencën ekonomike “Ekonomia shpëtonë Luginën”

  Në konferencën e ekonomike me temë “ Ekonomia shpëtonë Luginën”, që u organizua nga Unioni i Afaristëve Vizioni Pmb, mori pjesë drejtori i përgjithshëm...

  Grubi: 3 milionë euro për ndërtimin e rrugës “Hasan Prishtina” në Vizbeg

  Shkup, 6 prill- Qeveria tashmë i ka ndarë 3 milion euro, nga gjithsej 6 milion euro vlerë, qytetit të Shkupit për ndërtimin e bulevardit...

  Drejtori Murati nënshkruan kontratat me përfituesit e granteve

  Drejtori i Agjencisë së Punësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bekim Murati dhe përfituesit e mjeteve sot nënshkruan marrëveshje për pagesën e mjeteve...

  LIGJI I RI PËR MARRËDHËNIE PUNE: Trajtim të barabartë të punëtorëve

  Qëllimi është të krijojmë një zgjidhje ligjore që do të përmbajë dispozita të sakta dhe precize, dhe që nuk do të lërë hapësirë për...

  Bitcoin rritet mbi 18 mijë dollarë ndërsa kriptomat përpiqen të rikthehen nga shitja e madhe

  Bitcoin rritet mbi 18 mijë dollarë ndërsa kriptomat përpiqen të rikthehen nga shitja e madhe Bitcoin u ngjit mbi 18,000 dollarë të enjten, ndërsa tregu...

  Oda Ekonomike me kryetar të ri

  OEMVP sot ka mbajtur kuvendin zgjedhor të V që nga themelimi i saj, ku u zgjodh Kryetari i ri i Odës. Ndër tjerash u...

  Xhemail Dauti komenton masat e qeverisë

  Pronari I kompanisë ‘Dauti-Komerc’, Xhemail Dauti në një intervistë për televizon MCN-TV në Shipëri, ka komentuar masat e ndërmara nga qeveria e Maqedonisë së...

  Kompanitë kërkojnë lehtësimin e procedurave për fotovoltaikët

  Shkup, 9 tetor – Rritja e çmimit të energjisë elektrike solli katër fish e gjysmë fatura më të larta të rrymës te kompanitë nga...
  Ajsel Medica

  Të fundit

  Shokohet mërgimtari Amir Shabani, përballet me racizëm në aeroportin e Shkupit nga dy punonjës të policis

  Dua të ndaj me ju një rast të tronditshëm që pata sot, 9 Korrik 2024, në Skopje International Airport...

  Asnjë shqiptar në njësinë elitare të ushtrisë “Ujqit

  Ka mbaruar kursi i seleksionimit në Batalionin për forca speciale në ARM të njohur si “Ujqit”. Ashtu edhe siç pritej,...

  Çmimi i një gram ari, nga 55 deri 70 euro! Artarët në Çarshinë e Shkupit tregojnë çka kërkohet më tepër

  Në prag të sezonit së dasmave, çmimi i një gram ari në Çarshi të Shkupit lëvizë nga 55 deri...

  Aksidenti me autobusin e NQP-së, deklarohet shoferi: Mjaft më me automjete lecka, po i lëndojmë udhëtarët

  “Unë nga Saraji deri në Autokomandë i di edhe gropat më të vogla dhe atë linjë e vozis dhe...

  Turqia nis në hapësirë satelitin e parë të prodhuar vetë

  Turqia nisi në hapësirë satelitin e parë të komunikimeve, Turksat 6A, të prodhuar vetë. Një raketë e kompanisë SapceX e...

  Murtezani takon ambasadorin francez, flasin për eurointegrimet

  Ministri për Çështje Evropiane, Orhan Murtezani, takoi sot ambasadorin e Francës në Shkup, Siril Bomgartner. Siç shkruan Murtezani, me...
  spot_img