More

  BIZNESI

  [quads id=8]

  [quads id=6]

  Drejtorët e “Dauti-Komerc”, në konferencën ekonomike “Ekonomia shpëtonë Luginën”

  Në konferencën e ekonomike me temë “ Ekonomia shpëtonë Luginën”, që u organizua nga Unioni i Afaristëve Vizioni Pmb, mori pjesë drejtori i përgjithshëm...

  Grubi: 3 milionë euro për ndërtimin e rrugës “Hasan Prishtina” në Vizbeg

  Shkup, 6 prill- Qeveria tashmë i ka ndarë 3 milion euro, nga gjithsej 6 milion euro vlerë, qytetit të Shkupit për ndërtimin e bulevardit...

  Drejtori Murati nënshkruan kontratat me përfituesit e granteve

  Drejtori i Agjencisë së Punësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bekim Murati dhe përfituesit e mjeteve sot nënshkruan marrëveshje për pagesën e mjeteve...

  LIGJI I RI PËR MARRËDHËNIE PUNE: Trajtim të barabartë të punëtorëve

  Qëllimi është të krijojmë një zgjidhje ligjore që do të përmbajë dispozita të sakta dhe precize, dhe që nuk do të lërë hapësirë për...

  Bitcoin rritet mbi 18 mijë dollarë ndërsa kriptomat përpiqen të rikthehen nga shitja e madhe

  Bitcoin rritet mbi 18 mijë dollarë ndërsa kriptomat përpiqen të rikthehen nga shitja e madhe Bitcoin u ngjit mbi 18,000 dollarë të enjten, ndërsa tregu...

  Oda Ekonomike me kryetar të ri

  OEMVP sot ka mbajtur kuvendin zgjedhor të V që nga themelimi i saj, ku u zgjodh Kryetari i ri i Odës. Ndër tjerash u...

  Xhemail Dauti komenton masat e qeverisë

  Pronari I kompanisë ‘Dauti-Komerc’, Xhemail Dauti në një intervistë për televizon MCN-TV në Shipëri, ka komentuar masat e ndërmara nga qeveria e Maqedonisë së...

  Kompanitë kërkojnë lehtësimin e procedurave për fotovoltaikët

  Shkup, 9 tetor – Rritja e çmimit të energjisë elektrike solli katër fish e gjysmë fatura më të larta të rrymës te kompanitë nga...

  [quads id=2]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Rritet vlera e Bitcoin, për herë të parë që nga viti 2022

  Rritet çmimi i Bitcoin mbi nivelin e 44.000 dollarëve për herë të parë që nga fillimi i prillit të...

  Jo më Qyteti i Shkupit, rikonstruimin e Sallës Universale e merr përsipër Ministria e Kulturës

  Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është miratuar informacioni nga Ministria e Kulturës për transferimin e të drejtës për...

  Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

  12,4% e të rinjve nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan, tregon hulumtimi i fundit i “Analitika”, gjë...

  IFTARI – në listën e trashëgimisë së UNESCO-s!

  UNESCO ka miratuar kyçjen e “Iftarit” – në listën e trashëgimisë kulturore të njerëzimit, njofton KlanM. Për shkak të Azerbejxhanit,...

  Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

  Policia njoftoi se mbrëmë në ora 21:40 në SPB Shkup është raportuar se në Bulevardin “Kuzman Josifovski-Pitu” në Shkup,...

  Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia!

  Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga ka nënshkruar kërkesën për ekstradim të Ljupço Palevskit-Palço, i cili mbrëmjen e djeshme u...
  spot_img
  spot_img
  WordPress Ads