More

  DËRVENI

  Kopanica vazhdon të përballet me problemin e ujit të pijshëm

  Fshati Kopanicë i Sarajit edhe pse vetëm 2 kilometra larg burimit të ujit Rashçe, dhe 15 kilometra larg qendrës së Shkupit, akoma mbetet pa...

  NP “Parqe dhe Gjelbërime” me aksion të gjerë në Komunën e Sarajit

  Ndërrmarja Publike "Parqe dhe Gjelbërime" e Qytetit të Shkupit, sot ka filluar një aksion të gjerë për rregullimin dhe mirmbajtjen e hapsirave publike gjithandej...

  Bilall Kasami sonte në Saraj

  Kryetari i Lëvizjes Besa sonte së bashku me strukturat lokale të partisë, ka takuar banorët e komunës së Sarajit në një kafene të Kondovës....

  Rafis Aliti: Telegram ngushëllimi për ish-ushtarin e UÇK

  Telegram Ngushëllimi Me dhimbje mora lajmin se mbrëmë ka ndërruar jetë Arian Latifi, bashkeluftëtari jonë i Br. 115 të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK). Ariani ishte...

  Ende nuk po ndërtohen banesat sociale në Saraj

  “Gjendemi në Saraj. Pikërisht në këtë vend prapa meje në vitin 2020 ishte premtuar se do të ndërtohen banesë sociale, mirëpo kaluan dy vite...

  Krushopek: Banorët vet e pastrojnë rrugën e fshatit

  Banorët e fshatit Krushopek, të cilët njihen edhe si puntorë të mëdhej, sot kanë marrë inicijativë për të pastriar rrugët e fshatit. Në fotografitë...

  Sërish aksident në hyrje të Sarajit

  Një aksident trafiku ka ndodhur para pak çastesh tek ura e Sarajit ku dy automjete janë përplasur duke shkaktuar dëme materiale. Sipas informacioneve të siguruara...

  KID promovoi veprat e Ahmet Selmanit

  Klubi i Intelektualëve të Dërvenit (KID) në ambientet e Shkollës së Mesme në Saraj të Shkupit promovoi veprimtarinë letrare, studimore, kritike letrare dhe publicistike...

  Të fundit

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve...

  Zhvillimet në BDI, Ahmeti: Është një grip, le të përdorin aspirina!

  Në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) me qytetarët dhe bazën...

  Sali jep lajmin e shumëpritur: Rrisim rrogat në shëndetësi

  Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, tregoi ekskluzivisht sonte në TV21 se së shpejti do të merret vendimi për rritjen...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe reshje lokale të borës. Do të fryjë një...

  Bekim Sali: Kam autorizuar kryetarin tim Afrim Gashi të vendos për gjithçka, edhe për pozitën time

  Ministri Bekim Sali në emisionin Clik Plus, tha se emrat janë të ndryshueshëm por funksioni është i përjetshëm, duke...

  Ahmeti: Ta ruajmë BDI-në se është gjaku i UÇK-së

  ALi Ahmeti dhe krerët e BDI-së po qëndrojnë sot në Zhelinë ku po realizojnë takim me qytetarët e kësaj...
  WordPress Ads