More

  DËRVENI

  - Marketing -Bujar Osmanii

  Laura Arifi zgjidhet kryetare e re “Grykës së Dervenit”

  Klubi Malor "Gryka e Dervenit" nga Shkupi, sonte ka zgjedhur kryesinë e re të klubit. Një ndër klubet bjeshkatare më aktive në trevat shqiptare,...

  Rezikohet katastrof ekologjike, banorët e Rashçes fajsojnë kryetarin e Sarajit

  Mbi gjysmë milioni banorë të Shkupit mund të mbeten pa ujë të pijshëm të pastër. Vetëm pak kilometra nga burimet e Rashçes që furnizojnë kryeqytetin,...

  Akt fisnik dhe burërorë: Familja Amza nga fsh. Kopanicë ia shtriu dorën e pajtimit familjes Latifi nga fsh. Semenishtë

  AKT FISNIK DHE BURRËROR Familja Amza në fsh. Kopanicë Komuna Saraj – Shkup Me një iniciativë fisnike të vullnetit të mirë, në prezencën e familjarëve dhe...

  Skandal: Komuna e Sarajit mbeturinat i hedh në Lumin Treska, qytetari denoncon

  Sot një banor i Sarajit ka kapur ekipet e NPK Saraj duke bërë një krim ekolologjik.  Se komuna e Sarajit mbetet një ndër komunat...

  Arrestohet një diler droge në Gërçec

  Më datën 14.04.2023 rreth orës 23:00 në qarkoren e Shkupit, në kyçjen në f. Stajkovcë-Shkup, nëpunës policorë e kanë privuar nga liria E.I. (24)...

  BDI ndez motorët në Saraj

  Rafiz Aliti koordinatori për degën e Sarajit në BDI  si duket po merr mbështejte të madhe  nga simpatizuesit. Ai mbrëmë ka organizuar një iftarë...

  “Kalliri i Mirësisë” pako ushqimore për nevojtarët e Sarajit

  Me rastin e muajit të bekuar të Ramazanit, Organizata humanitare "Kalliri i Mirësisë" bashkë me Komunën e Sarajit sot kanë shperndarë 100 pako me...

  Shkolla në Raoviq nga 250 nxënës, sot ka vetëm 1 nxënës

  Shkolla në Raoviq nga 250 nxënës, sot ka vetëm 1 nxënës. Habibja është nxënësja e vetme e shkollës periferike “Emin Duraku” në fshatin Raoviq të...
  Ajsel Medica
  Bujar Osmanii

  Të fundit

  VLEN takon të dërguarin e posaçëm të Sllovenisë për Ballkanin Perendimor, Anzhej Frangezh

  Sot, në selinë e Lëvizjes Demokratike, liderët dhe përfaqësuesit e partive të koalicionit VLEN z. Izet Mexhiti, z. Afrim...

  Babai keqpërdori fëmijët për lypje, paratë i shpenzonte në kazino

  Prokuroria kërkon arrestimin e një babai nga Çashka, sepse ai përveç se i ka braktisur fëmijët e tij, i...

  Muaji i kaluar regjistrohet si “marsi më i nxehtë”

  Muaji i kaluar është regjistruar si “marsi më i nxehtë” globalisht deri më tani sipas matjeve të bëra me...

  Grubi i’a dorëzon Fetahut aktvendimin për medresenë “Isa Beu” Shkup: S’kishte mënyrë më t’mirë si të përcillej Ramazani

  Sot në zyrët e BFI-së, zyrtarë të Qeverisë i kanë dorëzuar Shaqir Fetahut aktvendimin për verifikimin e mësimit në...

  Fitër Bajrami do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut

  Dita e parë e Fitër Bajramit, 10 prilli (e mërkurë) është është ditë jo pune për të gjithë qytetarët...

  Rustemi: Rruga Kondovë- Radushë – Jegunovcë do të zgjerohet dhe rehabilitohet tërësisht

  Rruga rajonale nga Kondova e Komunës së Sarajit deri në Jegunovcë do të zgjerohet dhe njëkohësisht do të rehabilitohet...
  spot_img