More

  Arrestohet një diler droge në Gërçec

  Më datën 14.04.2023 rreth orës 23:00 në qarkoren e Shkupit, në kyçjen në f. Stajkovcë-Shkup, nëpunës policorë e kanë privuar nga liria E.I. (24) nga f. Gërçec, komuna Saraj. Më herët në kyçjen në f. Haraçinë ai nuk është ndaluar në shenjën e dhënë nga ana e nëpunësve policorë dhe me automjetin “Seat ibiza” me tabela të regjistrimit të Shkupit ka vazhduar me qarkullimin, gjatë së cilës nga automjeti ka hedhur qesen me marihuanë.

  Shumë shpejt, pas ndërmarrjes së masave nga ana e nëpunësve policorë ai është ndaluar, kurse droga është gjetur dhe është sekuestruar.

  E.I. është në mbajtje në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës.Koha.mk

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads