More

  TECH/AUTO

  - Marketing -Bujar Osmanii

  Nëse ke ide inovative APLIKO, Festim Halili thirrje publike për të rrinjtë. Fitoni 60 deri 80 mijë euro grande

  Drejtori i Fondit për Inovacion dhe Zhvillim Teknologjik Festim Halili bën thirrje te të gjithë të rinjtë  që kanë ide inovative për të aplikuar...

  Rikthehet në funksion Facebook

  Është rikthyer shërbimi në Facebook, por jo edhe në Threads dhe Instagram. Miliona njerëz nga e mbarë bota filluan të raportojnë për probleme të ndryshme...

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe kripto në botë ka vijuar...

  WhatsApp lançon opsione të reja për Kanalet

  WhatsApp lançoi veçori të reja me të cilat Kanalet mund të ndërveprojnë me ndjekësit. Më e rëndësishmja janë mesazhe zanore. Administratorët dhe pronarët e kanaleve...

  Ndryshimi i ri i WhatsApp: Përdoruesit s’do të mund të shohin më numrat!

  WhatsApp lidh përdoruesit duke përdorur numrin e tyre të telefonit ose një kod QR që përdoruesit mund ta skanonin për t’u lidhur dhe për...

  Instagram dhe Facebook bëhen me pagesë

  Kompania e rrjeteve sociale Meta ka vendosur të bëjë dy platformat më të ndjekura nga njerëzit Instagram dhe Facebook me pagesë në Bashkimin Europian...

  Modelet e reja iPad, iPad mini dhe iPad Air do të vijnë në muajt e ardhshëm

  Apple aktualisht është duke punuar në një sërë tabletash të rinj, të cilët të gjithë do të bëhen zyrtarë në muajt e ardhshëm. Në fakt,...

  WhatsApp planifikon të vendosë një tarifë

  WhatsApp, shërbimi më i popullarizuar i mesazheve në botë, po eksploron reklamat e shfaqura në aplikacion për herë të parë Shqetësimet për largimin e përdoruesve...
  Ajsel Medica
  Bujar Osmanii

  Të fundit

  VLEN takon të dërguarin e posaçëm të Sllovenisë për Ballkanin Perendimor, Anzhej Frangezh

  Sot, në selinë e Lëvizjes Demokratike, liderët dhe përfaqësuesit e partive të koalicionit VLEN z. Izet Mexhiti, z. Afrim...

  Babai keqpërdori fëmijët për lypje, paratë i shpenzonte në kazino

  Prokuroria kërkon arrestimin e një babai nga Çashka, sepse ai përveç se i ka braktisur fëmijët e tij, i...

  Muaji i kaluar regjistrohet si “marsi më i nxehtë”

  Muaji i kaluar është regjistruar si “marsi më i nxehtë” globalisht deri më tani sipas matjeve të bëra me...

  Grubi i’a dorëzon Fetahut aktvendimin për medresenë “Isa Beu” Shkup: S’kishte mënyrë më t’mirë si të përcillej Ramazani

  Sot në zyrët e BFI-së, zyrtarë të Qeverisë i kanë dorëzuar Shaqir Fetahut aktvendimin për verifikimin e mësimit në...

  Fitër Bajrami do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut

  Dita e parë e Fitër Bajramit, 10 prilli (e mërkurë) është është ditë jo pune për të gjithë qytetarët...

  Rustemi: Rruga Kondovë- Radushë – Jegunovcë do të zgjerohet dhe rehabilitohet tërësisht

  Rruga rajonale nga Kondova e Komunës së Sarajit deri në Jegunovcë do të zgjerohet dhe njëkohësisht do të rehabilitohet...
  spot_img