More

  TECH/AUTO

  [quads id=8]

  [quads id=6]

  Instagram dhe Facebook bëhen me pagesë

  Kompania e rrjeteve sociale Meta ka vendosur të bëjë dy platformat më të ndjekura nga njerëzit Instagram dhe Facebook me pagesë në Bashkimin Europian...

  Modelet e reja iPad, iPad mini dhe iPad Air do të vijnë në muajt e ardhshëm

  Apple aktualisht është duke punuar në një sërë tabletash të rinj, të cilët të gjithë do të bëhen zyrtarë në muajt e ardhshëm. Në fakt,...

  WhatsApp planifikon të vendosë një tarifë

  WhatsApp, shërbimi më i popullarizuar i mesazheve në botë, po eksploron reklamat e shfaqura në aplikacion për herë të parë Shqetësimet për largimin e përdoruesve...

  TikTok gjobitet me 345 mln euro për shkelje të ligjit të BE për të dhënat mbi llogaritë e fëmijëve

  TikTok është gjobitur me 345 milionë euro për shkeljen e ligjit të BE-së për të dhënat në trajtimin e llogarive të fëmijëve, duke përfshirë...

  Apple prezanton iPhone 15, të gjitha risitë që duhet t’i dini

  Sot, në ngjarjen Wonderlust, Apple prezantoi produktet e reja, duke përfshirë iPhone 15 të shumëpritur me një kamerë periskopi që iu bashkua botës së...

  “Shtatori pa shpenzime”, sfida më e re e Tik Tok-ut për të kursyer para

    Vera mund të jetë periudha me më shumë shpenzime e vitit. Një kafe me qumësht lajthie, një biletë festivali apo thjesht pushimet mund t’i...

  iPhone 15 Pro Max pritet të jetë modeli më i shitur për shkak kapacitetit të kamerës

  Analisti i njohur për produktet e Apple, Ming-Chu Kuo, tha se iPhone 15 Pro Max do të përbëjë 35-40 për qind të porosive për...

  Seria e iPhone 15 pritet të prezantohet më 13 shtator

  Sipas një raporti të ri nga 9to5Mac, Apple do ta prezantojë serinë e saj të iPhone 15 me 13 shtator. Raporti i ri citon disa burime...

  [quads id=2]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Rritet vlera e Bitcoin, për herë të parë që nga viti 2022

  Rritet çmimi i Bitcoin mbi nivelin e 44.000 dollarëve për herë të parë që nga fillimi i prillit të...

  Jo më Qyteti i Shkupit, rikonstruimin e Sallës Universale e merr përsipër Ministria e Kulturës

  Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është miratuar informacioni nga Ministria e Kulturës për transferimin e të drejtës për...

  Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

  12,4% e të rinjve nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan, tregon hulumtimi i fundit i “Analitika”, gjë...

  IFTARI – në listën e trashëgimisë së UNESCO-s!

  UNESCO ka miratuar kyçjen e “Iftarit” – në listën e trashëgimisë kulturore të njerëzimit, njofton KlanM. Për shkak të Azerbejxhanit,...

  Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

  Policia njoftoi se mbrëmë në ora 21:40 në SPB Shkup është raportuar se në Bulevardin “Kuzman Josifovski-Pitu” në Shkup,...

  Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia!

  Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga ka nënshkruar kërkesën për ekstradim të Ljupço Palevskit-Palço, i cili mbrëmjen e djeshme u...
  spot_img
  spot_img
  WordPress Ads