More

  Drejtori Murati nënshkruan kontratat me përfituesit e granteve

  Drejtori i Agjencisë së Punësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bekim Murati dhe përfituesit e mjeteve sot nënshkruan marrëveshje për pagesën e mjeteve të pakthyeshme të ndara nga Fondi i Posaçëm për punësimin e personave me aftësi të kufizuara dhe për blerjen e pajisjeve që janë në funksion të personave me aftësi të kufizuara.


  📌Ndarja e mjeteve nga Fondi i Posaçëm bëhet në përputhje me Ligjin për Punësimin e Personave me Aftësi të Kufizuara.
  📌25 vendime për ndarjen e mjeteve të pakthyeshme në shumën e përgjithshme prej 29.464.679,00 denarë. nga të cilat:
  📌 Për 17 vendime të ndara në bazë të punësimit për 21 persona me aftësi të kufizuara, për të cilat janë ndarë mjete në vlerë prej 10.874.500,00 denarë ndërsa për blerjen e pajisjeve që janë në funksion të punës së personave me aftësi të kufizuara, 8 vendime për të cilat janë ndarë mjete në vlerë prej 18.590.179,00 denarë.
  Në web faqen e APRMV-së www.av.gov.mk në mënyrë transparente janë të publikuara informatat më të detajuara për shfrytëzuesit e mjeteve për Fondin e Posaçëm për Punësimin e Personave me Aftësi të Kufizuara./Derveni.mk

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...