More

  Laura Arifi zgjidhet kryetare e re “Grykës së Dervenit”

  Klubi Malor “Gryka e Dervenit” nga Shkupi, sonte ka zgjedhur kryesinë e re të klubit. Një ndër klubet bjeshkatare më aktive në trevat shqiptare, i cili gjithmonë ka sjellë risi në funksionimin e tij edhe kësaj radhe dëshmon angazhimin për barazinë gjinore, duke rikonfirmuar se gjinia femërore gjithmonë ka sjellë suksese në sport.

  Përndryshe Laura Arifi është një ndër aplinistet e para femra në RMV, me prejardhje nga Kërçova, e cila për disa vite me radhë ka valëvitur flamurin e “Grykës së Dervenit” në të gjitha majat malore të vendit dhe rajonit.

  Më poshtë postimi i plotë:

  Sonte në një atmosferë festive Klubi Malor “Gryka e Dervenit” zgjodhi Kryesinë.
  Me qëllim vazhdimin sa ma të fuqishëm të aktiviteteve sportive-rekreative, anëtarët e klubit njëzëri përkrahën propozimin që Laura Arifi si një bjeshkatare me përvojë ta udhëheq grupin si Kryetare në mandatin e ardhshëm. Gjithashtu u vendos që Haqim Farizi (si pjestarë i grupit Alpha i bjeshëve) të jetë Nënkryetari i Klubit.
  Me këtë rast, grupi falenderoi për kontributin e saj vetëmohues Kryetaren e deritanishme Imrane Jonuzi.

  Grupi ju premton ecje dhe aktivitete atraktive dhe inovative në vitin 2024!

  #Urime

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...