More

  SHENDETËSI

  [quads id=8]

  [quads id=6]

  Rënie prej 9,8% në numrin e lindjeve në tremujorin e tretë në Maqedoni

  Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave, në tremujorin e tretë të vitit 2023 numri i lindjeve të gjalla është 4453 fëmijë dhe...

  Është krijuar vaksina e parë kundër varësisë nga kokaina!

  Studiuesit në Brazil kanë zhvilluar një vaksinë të krijuar për të luftuar varësinë ndaj kokainës dhe derivatit të saj të fuqishëm, krikut  – duke...

  Ministri Mexhiti mori vaksinën e gripit sezonal: Qytetarët duhet të vaksinohen, për të mbrojtur veten dhe shëndetin publik

  Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, sot në mëngjes ka pranuar vaksinën kundër gripit sezonal në pikën e vaksinimit të punonjësve shëndetësorë, e cila u...

  Mjeku norvegjez Mads Gilbert përpiqet të hyjë në Gaza për të ndihmuar të plagosurit

  Mjeku norvegjez Mads Gilbert, i cili ka trajtuar mijëra palestinezë në Rripin e Gazës për dekada, po përpiqet sërish të hyjë në enklavën e...

  Filipçe dhe Mexhiti sot para Komisionit Hetimor për skandalin me Onkologjinë

  Sot është caktuar seanca e re e Komisionit Hetimor për të hetuar akuzat për skandalin që po trondit klinikën për radioterapi dhe onkologji. Ish-ministri dhe...

  Mexhiti: Kemi siguruar fonde shtesë për një numër më të madh të pacientëve me fibrozë cistike që duhet të marrin “Trikafta”

  Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, sot ka zhvilluar takim me përfaqësues të Shoqatës së fibrozës cistike. Në takim, ministri dhe përfaqësuesit e Shoqatës folën...

  VIDEO/ Rrahje mes mjekëve në Klinikën e Kardiokirugjisë

  Sot në media janë dërguar dy video në të cilat “rolin” kryesor e ka kardiokirurgu dr.Sashko Jovev. Në një video, doktor Jovev godet me...

  Lëshohet në përdorim blloku i ri i ISHP Spitalit Psikiatrik në Shkup

  Sot edhe zyrtarisht u lëshua në përdorim blloku i ri i ISHP Spitalit Psikiatrik në Shkup, njofton derveni.mk. ”Është nder dhe kënaqësi...

  [quads id=2]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...

  Nënë e Vanjës: Nuk e kam të qartë se çfarë ka ndodhur, nuk mund ta besoj se ajo është në varr

  Pas gjetjes së trupit të pajetë të vajzjës, është deklaruar për herë të parë nëna e Vanjas, Zorica Gjorçevska....

  Osmani: Zgjerimi i BE-së ka pasur gjithmonë aspekt meritokratik dhe gjeopolitik

  Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së tij të punës...
  spot_img
  spot_img
  WordPress Ads