More

  SHENDETËSI

  - Marketing -Bujar Osmanii

  Grushtohet sigurimi i spitalit gjinekologjik në Çair

  Një grup qytetarësh kanë rrahur sigurimin e spitalit Gjinekologjik në Çair. KlanMaqedoni mëson se rrahja ka ndodhur si pasoj e një zënke verbale që kanë...

  Qendrat e urgjencës/ Incidenti në Haraçinë: Dy të plagosurit jashtë rrezikut për jetën!

  Drejtori i Klinikës për Kirurgji Torakale, Nexhati Jakupi, I cili ka kryer intervenimin kirurgjikal ndaj të plagosurit, ka deklaruar për Klan Maqedoni se pacienti...

  Për një javë janë regjistruar 72 raste të reja të kollës së keqe

  Në javën e fundit janë regjistruar 72 raste të reja me kollën e keqe, apo 67% më shumë krahasuar me javën paraprake. Numri më...

  Dita Botërore e Sindromës Down/ Një shans për t’u dhënë fund steriotipave të këtij komuniteti

  Sot shënohet Dita Botërore e Sindromës Down, në një kohë kur shumë familje përballen me sfidat e sindromës Down, një studim i gjatë nga...

  4 fëmijë me kollë të keqe janë shtruar në Klinikën “Kozle”

  Në një zhvillim të fundit në lidhje me situatën e kollës së keqe në Shkup dhe rajonin e tij, raportohet se 43 raste të...

  Demiri: Kanë arritur vaksinat kundër kollit të keq për të rrituri

  Vaksinat kundër kollit të keq për të rritur kanë arritur në Maqedoninë e Veriut dhe do mund të aplikohen tek personat që kanë nevojë. “Vaksinat...

  Demiri: Pranojmë rekomandimet që ISHSSH të bëjë kontrolle

  Ministria e Shëndetësisë njofton se pranon rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) për parandalimin e përhapjes së kollës së madhe (pertusis). Ministri Demiri,...

  Për herë të parë ndihma e shpejt në Shkup me shef shqiptar

  Shërbimi emergjent në kuadër të Shtëpisë së Shendeti në Shkup për herë të parë do të ketë shef ndërimi, një mjek shqiptar. Ky pozicion i...
  Ajsel Medica
  Bujar Osmanii

  Të fundit

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...

  Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

  Fronti Europian sot ka vazhduar aktivitetet në Prespë ku në takim me qytetarët krahas kryetarit të BDI Ali Ahmeti,...

  Irani nis sulmin ushtarak ndaj Izraelit, lëshon dhjetëra dronë

  Irani ka nisur një sulm kundër Izraelit me dhjetëra dronë. Dronët vlerësohet se kërkojnë disa orë për të kaluar një...

  Kryeministri Talat Xhaferi javën e ardhshme në Prishtinë?!

  Më 15 dhe 16 prill, të hënën dhe të martën, Kryeministri Talat Xhaferi, duhet të marrë pjesë në një...

  Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj, sport dhe bashkëbisedim me rininë

  Kandidati për president i VLEN-it Arben Taravari, bashkë me liderët e partive që e përbëjnë këtë koalicion, sot ishin...
  spot_img