More

  Messi regjistroi edhe dy rekorde tjera në fitoren e Argjentinës kundër Australisë

  Lionel Messi ka regjistruar edhe dy rekorde të reja, pas fitores së Argjentinës kundër Australisë të shtunën mbrëma.

  Të përzgjedhurit e Lionel Scalonit fituan me rezultatin 2:1, duke siguruar kështu kalimin për në çerekfinale të Kupës së Botës.

  Messi, i cili u shpall lojtari i ndeshjes, ka shkuar në shifrën e 94 golave me Argjentinën, pasi shënoi edhe mbrëmë.

  Për 35-vjeçarin ishte ky goli i nëntë vetëm në Kupën e Botës. Kësisoj, ai u bë golashënuesi i dytë më i mirë i Argjentinës në këtë turne.

  Messi kaloi Diego Armando Maradonan, i cili kishte shënuar tetë sosh.

  Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” tani është vetëm një gol larg rekordit të Gabriel Batistutas, i cili kishte shënuar 10 gola nga 12 paraqitjet e tija në Kupën e Botës.

  Messi e ka kaluar gjithashtu Maradonan, duke u bërë edhe lojtari me më shumë paraqitje të Argjentinës në Kupën e Botës.

  Ndeshja kundër Australisë ishte e 22-ta për sulmuesin e Paris Saint-Germainit në këtë garë.

  Kujtojmë se Lionel Messi mund të regjistrojë edhe rekorde të reja, pasi Argjentina është ende në garë.

  Kombëtarja amerikano-jugore në çerekfinale do të takohet me Holandën.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve...

  Zhvillimet në BDI, Ahmeti: Është një grip, le të përdorin aspirina!

  Në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) me qytetarët dhe bazën...

  Sali jep lajmin e shumëpritur: Rrisim rrogat në shëndetësi

  Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, tregoi ekskluzivisht sonte në TV21 se së shpejti do të merret vendimi për rritjen...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe reshje lokale të borës. Do të fryjë një...
  WordPress Ads