More

  Khabib Nurmagomedov me mesazh special për Karlo Ançelotin

  Ish-ylli i arteve marcialeve mikse, Khabib Nurmagomedov, së fundmi lavdëroi trajnerin e Real Madridit, Karlo Ançelotin. Trajneri italian udhëhoqi “Los Blankos” në finalen e Ligës së Kampionëve pas një fitoreje me rezultatin e përgjithshëm 4-3 kundër Bajern Munihut në gjysmëfinale.

  Khabib Nurmagomedov me mesazh special për Karlo Ançelotin

  Ish-ylli i arteve marcialeve mikse, Khabib Nurmagomedov, së fundmi lavdëroi trajnerin e Real Madridit, Karlo Ançelotin. Trajneri italian udhëhoqi “Los Blankos” në finalen e Ligës së Kampionëve pas një fitoreje me rezultatin e përgjithshëm 4-3 kundër Bajern Munihut në gjysmëfinale.

  – Advertisements –

  Duke postuar në “Instagram”, Nurmagomedov ndau një video të Ançelottit nga ndeshja e dytë gjysmëfinale në “Santiago Bernabeu” më 8 maj dhe shkroi: “Më i miri”.

  Karlo Ançeloti ishte trajner i Real Madridit në dy periudha. Periudha e tij e parë me “Los Blankos” ishte nga viti 2013 deri në 2015, gjatë së cilës ai fitoi Kupën e Mbretit 2013–14, Ligën e Kampionëve 2013–14, Superkupën e Europës 2014 dhe Kupën e Botës për Klube 2014.

  Ançelotti u kthye në “Bernabeu” në vitin 2021 pasi nënshkroi një kontratë trevjeçare. Në këtë periudhë, ai e ka udhëhequr klubin drejt dy titujve në La Liga (2021–22 dhe 2023–24), 2022–23 Kupa e Mbretit, 2021–22 dhe 2023–24 Superkupa e Spanjës, 2021–22 Liga e Kampionëve, Superkupa e Europës 2022 dhe Kupa e Botës për Klube 2022.

  64-vjeçari gjithashtu ka fituar Ligën e Kampionëve dy herë si trajner i Milanit (2003, 2007). Ai do të kërkojë të fitojë titullin e tij të pestë të Ligës së Kampionëve, kur Real Madrid të përballet me Borusia Dortmundin në finale në Uembli më 1 qershor.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...