More

  Premiera e shfaqjes “Familja Adams” nesër në IN Teatri shqiptar për fëmijë dhe të rinj

  Pranimi i gjërave ashtu siç janë. Të kuptuarit se bukuria është në diversitet, lumturia është në diversitet. Lumturia si mënyrë dhe zgjedhje, jo diçka e imponuar dhe e mësuar sipas rregullave. Vlerat e shoqërisë mësohen dhe zbatohen vetëm përmes diversitetit, jo përmes rregullave strikte, specifike dhe unike. Vlerat e familjes nuk janë ato që shkruhet në tekstet shkollore, vlerat e familjes nuk janë një përkufizim i paramenduar dhe i memorizuar – familja është ndershmëri, besim, dashuri, pranim – harmoni e plotë.

  Adaptimi dhe Regjia: Tea Begovska

  Interpretojnë: Valdeta Ismaili, Melika Kastrati, Mumin Abdullahi, Dea Pajaziti, Flakron Aliu, Eldin Shiroki, Gëzim Zherka, Blerim Dardhishta

  Skenografia: Dardan Ahmeti dhe Tea Begovska, Kostumet: Andrej Papaz Gjorgievski, Kompozitor: Enes Begovski, Mjeshtër Zëri: Albin Sopa, Mjeshtër Dritash: Elmedin Brahimi dhe Amet Çajani, Punëtor Skene: Qamuran Shapka dhe Jetmir Ademi, Gardеrobë: Meser Xhemaili.

  Premiera do të jetë nesër në ora 20:00, ndërsa risjellja më 21 maj, po ashtu në ora 20:00. bsh/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...