More

  4 vite pa Alush Hamidin

  Neser mbushen 4 vite pa duajenin, arshimdaseshin ,dhe kontribuesin per ansamblin “IBe Palikuqi” Alush Hamidi. Edhe pse fizikisht u ndam nga njeriu qe nje jete ia kushtoi kombit vazhdojme te ndajme bindje se sikur te kishte edhe nje tjeter jete ai do ta bente te njejten. Ansambli Ibe Palikuqi gjithmone do ta kete shembull dhe udherrefyes meqe ishte themelues I saj, ne qe bashkepunuam me Alush Hamidin kishim nderin dhe knaqesine sepse fryma e tij positive ishte e pranishme gjithkund dhe ne cdo aktivitet kulturor e sportive e qe vazhdon edhe sot e kesaj dite .4 vite pas vdekjes ne nuk arrijme te kuptojme se ai nuk eshte nder ne sepse veprat dhe mesazhet qe ka percjell ai gjithnje brez pas brezi ka bere qe ne edhe pas vdekjes te jetojme me te . Mungesen dhe perkujtimin per ALush Hamitin nuk e ndjen dhe nuk e ka vetem familja e tij por e mbare shoqeria qe kishte nderin dhe knaqesine te punonte me te. 4 vite me pare ne u ndam fizikisht por shpirtnisht asnjehere. Prandaj, Kryesia e Ansamblit “Ibe Palikuqi” dhe anetaret e saj perkujtojne me perkushtim veprat e Alush Hamidit duke metuar qe te vazhdohet ne rrugen e trasuar nga ai… Qofte i perjetshem kujtimi per Alush Hamidin

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend

  Prej datës 14 deri më 20 qershor, janë raportuar gjithsej 41 raste të reja me pertusis, të njohur si...

  Komuna e Haraçinës me qendër për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijët me nevoja të posaçme

  Komuna e Haraçinës prej sot ka qendrën e saj për ofrimin falas të shërbimeve defektologjike dhe psikologjike për fëmijë...

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...