More

  Zyrtare: Dorëhiqet drejtori sportiv i Shkupit, Omer Bunjaku

  Një javë para përfundimit të sezonit garues 2022/2023 në elitën e futbollit vendor, kanë filluar trazirat në taborin e Shkupit. Tashmë ish-kampionët kanë mbetur pa një prej protagonistët kryesorë të 6-të viteve të fundit. Omer Bunjaku bën lëvizjen e parë duke u dorëhequr nga pozita e drejtorit sportiv. Pasi ka ofruar dorëheqjen para kryesisë së klubit, Bunjaku vendimin e tij e ka bërë publik përmes një postimi në llogaritë e tij në rrjetet sociale.

  Sot u mbajt mbledhja e fundit me kryesin e klubit ku diskutuam për sezonin që po mbaron dhe planet për sezonin e ardhshëm.

  Unë,kryesisë dhe pronarit i informova se nuk do jem më pjesë e kryesisë dhe falenderoj edhe publikisht të gjithë në kryesi po edhe ashtu pronarin pë bashkpunimin gjat këtyre viteve.

  “Me krenari më të madhe do ti kujtoj këto 6 vite në klub ku sëpari arritëm të gjejmë financa për ta mbajt gjall klubin dhe më pas,me një organizim të mirë arritëm  çdo vit në garat europiane dhe vitin e kaluar Kampion pas 21 viteve!

  Do të jem krenar gjat gjith jetës për të gjitha investimet në stadium si; tribuna që është një nga investimet më të  madh në klub prej formimit të tij, fusha e re ,kabinat e reja etj…

  “Dua ti falenderoj të gjithë trenerët, lojtarët që gjat këtyre vite më besuan në planin dhe ishin pjesë e ekipit tonë,falenderoj Federaten e Futbollit të RMV-së,çdo institucion shtetëror te cilët vazhdimisht kanë qenë në shërbimin ton,falenderoj edhe gjith klubet per FairPlay dhe korrektësi.

  Faleminderimi më i madh është për tifozët tan dhe grupin më të mirë Shvercerat  Shkup,gjithmon kam qenë zëri juaj!

  Përgjithmon Forza Shkupi”, përfundon postimin e tij në rrjetet sociale, tashmë ish-drejtori sportiv i FC Shkupit, Omer Bunjaku.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...