More

  Verda Feta nga SHMQSH “Saraj” fituese në konkursin për esenë më të mirë dedikuar 28 Nëntorit e organizuar nga Qendra Kulturore Filozofike “Akropoli i Ri”

  Në qendrën Kulturore & Filozofike “Akropoli i Ri” në Shkup u realizua një mbrëmje për nder të ditës së Flamurit.

  Antarët e qendrës ofruan pjesë të ndryshme, teatër, valle tradicionale, këngë korale etj. Por një element shumë i bukur i mbrëmjes ishte edhe konkursi për esen më të mirë dedikuar 28 Nëntorit.

  Në konkurs merrnin pjesë nxënës dhe studentë. Në këtë konkurs fituese u zgjodh nxënësja e Sh.M.Q.Sh “Saraj” Verda Feta./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...