More

  Vdes gjimnazisti nga Shkupi, u helmua nga droga e futur në pije

  Një gjimnazist, maturant në gjimnazin “Georgi Dimitrov” të Shkupit ka ndërruar jetë pardje jozyrtarisht nga droga e futur në pije në një kafene.

  Dje miqtë dhe të afërmit e tij e dërguan Jovanin në prehjen e përjetshme në varrezat e qytetit në “Butel”.

  Lajmin për maturantin e ndjerë e ka bërë të ditur në rrjetet sociale profesoresha Violeta Açkovska.

  Në një nga komentet, nëna e Jovanit ka folur dhe ka konfirmuar vdekjen e adoleshentit të ri.

  Profesoresha Açkovska në njoftimin e saj thotë se ka disa vdekje të dyshimta të të rinjve, studentë, të cilët dyshohet se janë droguar në një kafene.

  “A e di njeri që sot varroset një gjimnazist i helmuar nga droga e futur në pije në një kafene. A din dikush disa raste të tjera të ngjashme të fëmijëve, të cilët pas halucinacioneve hidhen nga kati i 5-të dhe vetëvrasje të ngjashme. Ndoshta dikush e di, por jo ky publiku, i cili vazhdon të “zihet” nga vdekja e Tamarës së vogël, u preftë mes engjëjve”, shkruan profesori në rrjetet sociale.

  Susanata Trençevska, nëna e Jovanit, në njërin nga komentet e ka konfirmuar informacionin për vdekjen, pa detaje të tjera për shkakun.

  “Fëmija është Gjoni, djali im, djali im engjëll që ishte një djalë i mrekullueshëm. Fatkeqësisht, si nënë, nuk arrita të jem pranë tij kur ai kishte më shumë nevojë për mua. Të jesh prind në këtë “vend” është shumë e vështirë pa mbështetjen e “institucioneve”. “Institucionet” me siguri do ta mbyllin rastin si vetëvrasje, sepse kjo është mënyra më e lehtë. Unë kam faj që e lejova dhe që qëndrova këtu për të rritur fëmijët. Për ku? Për Butelin”, shkruan në koment nëna e Jovanit.

  Shkup Info ka kërkuar informacion nga MPB, nga ku priten më shumë detaje për rastin tragjik. Ata gjithashtu duhet të japin informacion nëse vdekja ka ndodhur si rezultat i konsumimit të drogës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Këto janë policët shqiptarë të cilët gjetën dy vajzat e humbura

  Para disa orëve u gjetën janë gjetur 12-vjeçarja Anisa Ajro dhe 15-vjeçarja Melisa Kurtishi të zhdukura dy ditë më...

  Ende nuk janë gjetur vajzat nga Shkupi, Anisa dhe Melisa

  Anisa Ajro nga Shkupi, nxënëse 12-vjeçare në klasën e shtatë dhe Melisa Kurtishi 15 vjeçare nxënëse në klasën e...

  Sot mblidhet kryesia e BDI-së në Tetovë

  Sot me fillim në orën 13:00 në Tetovë, BDI ka caktuar mbledhje të kryesisë së re të partisë. Sipas informacioneve...

  Vjedhje në Matkë, autorët janë pranë kapjes nga policia

  Në orët e vona të natës së djeshme është kryer vjedhje në lokalin Kulla Hillside Haven, me këtë rast...
  WordPress Ads