More

  Vdes gjimnazisti nga Shkupi, u helmua nga droga e futur në pije

  Një gjimnazist, maturant në gjimnazin “Georgi Dimitrov” të Shkupit ka ndërruar jetë pardje jozyrtarisht nga droga e futur në pije në një kafene.

  Dje miqtë dhe të afërmit e tij e dërguan Jovanin në prehjen e përjetshme në varrezat e qytetit në “Butel”.

  Lajmin për maturantin e ndjerë e ka bërë të ditur në rrjetet sociale profesoresha Violeta Açkovska.

  Në një nga komentet, nëna e Jovanit ka folur dhe ka konfirmuar vdekjen e adoleshentit të ri.

  Profesoresha Açkovska në njoftimin e saj thotë se ka disa vdekje të dyshimta të të rinjve, studentë, të cilët dyshohet se janë droguar në një kafene.

  “A e di njeri që sot varroset një gjimnazist i helmuar nga droga e futur në pije në një kafene. A din dikush disa raste të tjera të ngjashme të fëmijëve, të cilët pas halucinacioneve hidhen nga kati i 5-të dhe vetëvrasje të ngjashme. Ndoshta dikush e di, por jo ky publiku, i cili vazhdon të “zihet” nga vdekja e Tamarës së vogël, u preftë mes engjëjve”, shkruan profesori në rrjetet sociale.

  Susanata Trençevska, nëna e Jovanit, në njërin nga komentet e ka konfirmuar informacionin për vdekjen, pa detaje të tjera për shkakun.

  “Fëmija është Gjoni, djali im, djali im engjëll që ishte një djalë i mrekullueshëm. Fatkeqësisht, si nënë, nuk arrita të jem pranë tij kur ai kishte më shumë nevojë për mua. Të jesh prind në këtë “vend” është shumë e vështirë pa mbështetjen e “institucioneve”. “Institucionet” me siguri do ta mbyllin rastin si vetëvrasje, sepse kjo është mënyra më e lehtë. Unë kam faj që e lejova dhe që qëndrova këtu për të rritur fëmijët. Për ku? Për Butelin”, shkruan në koment nëna e Jovanit.

  Shkup Info ka kërkuar informacion nga MPB, nga ku priten më shumë detaje për rastin tragjik. Ata gjithashtu duhet të japin informacion nëse vdekja ka ndodhur si rezultat i konsumimit të drogës.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...