More

  UNT shpall konkurs për punësimin e 43 profesorëve dhe 20 administratorëve

  Vitin akademik 2017 – 2018, Universiteti “Nanë Tereza” do ta fillojë me staf të kompletuar.

  Ministria e Arsimit ka dhënë pëlqim për punësimin e 43 pedagogëve dhe 20 administratorëve. Konkursi do të hapet më 3 gusht për stafin e pedagogëve dhe më 4 gusht për administratën.

  Rektori i këtij universiteti, Aziz Pollozhani, beson se me kompletimin e stafit prej 84 pedagogëve me marrëdhënie të rregullta pune dhe 20 profesorë të angazhuar me “par tajm”, Universiteti “Nënë Tereza” nis një rrugë të mbarë për një bazë të fuqishme për sukses.

  “Mendoj që universitetit tonë definitivisht i nis një rrugë e mbarë dhe një bazë e fuqishme për sukses. Duke shtuar faktin që në këtë ndërtesë ku jemi kemi siguruar katër nivele që i përgjigjen 2 mijë m2 sipërfaqe aktive dhe jemi në përfundim e sipër të amfiteatrove të hapësirave për mësim dhe kompletimin e katër laboratorëve. Kur të merret në tërësi, mund të themi se UNT fillon rrugëtimin e vet me një fillim të konsoliduar dhe që garanton mësim në kushte adekuate që do të vijnë duke u rritur”,- deklaroi rektori i UNT-së, Aziz Pollozhani.

  Këtë vit akademik Universiteti “Nënë Tereza” ka akredituar 22 programe arsimore, të cilat u përgjigjen kërkesave të tregut të punës, ndërsa këtë vit ka edhe drejtime të reja.

  “Kemi përveç punëtorëve socialë, edhe gerantologji. Në shkencat politike kemi studime evropiane, studime euroaziatike dhe media dhe komunikim ndërkulturor që janë në këtë grup. Mandej kemi sport dhe shkenca sportive si një risi për Shkupin dhe ambientin në përgjithësi, kemi administrim publik dhe menaxhim me resurse njerëzore që janë pjesë e shkencave sociale, me çka mendoj që oferta jonë përmbush nevojat thelbësore dhe besoj edhe me nevojat e tregut të punës”,- u shpreh rektori, Aziz Pollozhani.

  Këtë vit akademik në Universitetin “Nënë Tereza” do të mund t’i ndjekin studimet 1580 studentë. (TVM2)

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...