More

  Teatri Shqiptar nga shtatori hap dyert për sezonin e ri

  Teatri Shqiptar ka lajmëruar publikun se nga muaji shtatorë hapen dyert për sezonin e ri, njofton derveni.mk.

  ”Publik i nderuar 🔉

  Teatri rihap dyert për sezonin e ri:

  Shtator
  🎭 VDEKJA DHE VIRGJIRESHA- premierë
  🎭 ADN – premierë

  Tetor
  🎭 MISHI I HUAJ – premierë
  🎭 SKUPI FESTIVAL

  Nëntor
  🎭 XHAXHA VANJA – premierë

  📝 Në repertor edhe: YLLI PA EMËR, TRI MOTRAT, NYJAT, BALLKONI, E KUQJA

  – YLLI PA EMËR në KOKO FEST, Korçë 🗓️ 05 shtator
  – ADN në Festivalin e Teatrit Shqiptar, Dibër 🗓️ 27 shtator”, informojnë nga Teatri Shqiptarë./derveni.mk

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads