More

  Teatri Shqiptar nga shtatori hap dyert për sezonin e ri

  Teatri Shqiptar ka lajmëruar publikun se nga muaji shtatorë hapen dyert për sezonin e ri, njofton derveni.mk.

  ”Publik i nderuar 🔉

  Teatri rihap dyert për sezonin e ri:

  Shtator
  🎭 VDEKJA DHE VIRGJIRESHA- premierë
  🎭 ADN – premierë

  Tetor
  🎭 MISHI I HUAJ – premierë
  🎭 SKUPI FESTIVAL

  Nëntor
  🎭 XHAXHA VANJA – premierë

  📝 Në repertor edhe: YLLI PA EMËR, TRI MOTRAT, NYJAT, BALLKONI, E KUQJA

  – YLLI PA EMËR në KOKO FEST, Korçë 🗓️ 05 shtator
  – ADN në Festivalin e Teatrit Shqiptar, Dibër 🗓️ 27 shtator”, informojnë nga Teatri Shqiptarë./derveni.mk

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...