More

  Taravari: Besoj se do të hyjmë në Qeveri

  Ka mbaruar takimi dy orësh mes kreut të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari dhe kryeministrit Dimitar Kovaçevski, shkruan TV21. Taravari pas takimit tha se me shumë gjasa do të jenë pjesë e Qeverisë, pasi 90 për qind e programit të ASH-së është e pranueshme për Qeverinë.

  “Në aspekt programor mendoj se pjesa dërmuese e çështjeve janë të sinkronizuara me Qeverinë. Mund të them se 90 për qind të propozimeve tona të cilat i propozuam. Besoj se Qeveria së shpejti del me kumtesë me informatë, do të jeni të informuar për detajet. Për çështjet kadrovike aspak nuk u hap tema, besoj se ditëve në vijim, shumë shpejtë do të ulemi për t’i hapur çështjet kadrovike”, tha mes tjerash Taravari.
  TV21: Për juve nuk janë të rëndësishme dikasteret, resorët, keni vendosur mbi programin që të futeni në Qeveri, thatë 90 për qind me që jeni dakorduar, do të hyni në Qeveri?

  “Besoj se po, por çështjet kadrovike aspak nuk i kemi diskutuar. Mendoj se ditëve në vijim duhet t’i japim edhe ato çështje”, tha Taravari.
  TV21: Do të pajtoheni me çfarëdo ministrie që do të iu japin?

  “Shihni, nuk është se do të pajtohemi me çdo gjë, absolutisht. Edhe ne kemi vijat e kuqe”, deklaroi Taravari.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...