More

  Talat Xhaferi i kundërpërgjigjet Zaevit: Ushtria e drejtë e Kosovës, askush s’ka të drejtë të përzihet

  Vendimi për themelimin e Ushtrisë së Kosovës është e drejtë e shtetit të Kosovës dhe askush nuk ka të drejtë të përzihet në punët e brendëshme të sajë.

  Kështu u përgji kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i pyetur të komentojë vlerësimin e kryeministrit Zaev se nuk ishte koha për një vendim të tillë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads