More

  Takim mes dy Drejtorëve Gjeneral të Postave të Maqedonisë dhe Kosovës

  Sot Drejtori Gjeneral i Postave të Maqedonisë z.Faadis Rexhepi , priti homologin e tij kosovarë z.Sejdi Hoxha , njofton derveni.info.

  “Është kënaqësi e veçantë kur personalitete të tilla shqipëtare me profil të lartë moral , shkencorë dhe kombëtar udhëheqin institucione të rëndësishme shtetërore.Me Postën e Maqedonisë po thellojmë bashkëpunim në shërbime të përbashkëta në interes të qytetarëve të të dyjave vendeve theksoi drejtori Hoxha” .

  “Është nder dhe kënaqësi për mua që sot prita në takim homologun tim kosovarë z.Hoxha.Ne jemi zotuar se bashkëpunimi mes dy institucioneve tona do të vazhdoj edhe në të ardhmën theksoi Rexhepi.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Taravari dhe Sela vizituan Sarajin

  Sonte në Saraj Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe ish-kryetari Ziadin Sela takuan strukturat e partisë të...

  Drejtori i ri i NP “Rrugë dhe Rrugica” inspektoi punët në teren

  Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska dhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Said Said, inspektuan fazën përfundimtare...

  Fondacioni “ALBIZ” ndërtoi kopshtin për fëmijë në Radushë

  Sot për herë të parë u ndërtua këndi i lojërave inkluziv për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën...

  Shqiptohen 164 gjoba në Shkup

  MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejë 164 gjoba për shkelje të...
  WordPress Ads