More

  Sot mbahet mledhja e parë e Qeverisë reformatore

  Ashtu siç është paralajmëruar, sot do të mbahet mbledhja e parë e Qeverisë së re të Maqedonisë, me kryeministër, Zoran Zaev, lider i LSDM-së.

  Nuk ka ndonjë njoftim se cili do të jetë rendi i ditës, por shpekulohet se do të ketë emërime kandidatësh për funksionet e eshalonit të dytë dhe të tretë, respektivisht funksionet e rendit të dytë dhe të tretë. Sipas të gjitha gjasave kandidatë e BDI do të jenë zv.ministra në Ministrinë e Financave, të MPB, të Transportit dhe Lidhjeve, Arsim dhe Mbrojtje.

  Në këtë mbledhje pritet të kompletohet përbërja qeveritare dhe propozimet e mundshme të disa ligjeve që ishin pjesë e premtimeve elektorale të partive që krijojnë shumicës parlamentare.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...