More

  Sot 25 vjet nga Epopeja e UÇK-së

  Në prani të krerëve të shtetit, presidentes Vjosa Osmani, kryeministrit Albin Kurti, kryeparlamentarit Glauk Konjufca, komandantin të FSK-së, Bashkim Jashari dhe anëtarit të familjes Jashari, Rifat Jashari, po mbahet manifestimi i rreshtimit të kuadrateve të FSK-së në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë.

  Ceremonia filloi me intonimin e himnit kombëtar dhe shtetëror nga orkestra frymore e FSK-së, për të vijuar me nderimet te Obelisku i Lirisë nga presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca, kryeministri Albin Kurti, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari, përfaqësuesi i Familjes Jashari, Rifat Jashari dhe përfaqësuesi i shoqatave të dala nga lufta, Fadil Shurdhaj.

  /Derveni.mk

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Këto janë policët shqiptarë të cilët gjetën dy vajzat e humbura

  Para disa orëve u gjetën janë gjetur 12-vjeçarja Anisa Ajro dhe 15-vjeçarja Melisa Kurtishi të zhdukura dy ditë më...

  Ende nuk janë gjetur vajzat nga Shkupi, Anisa dhe Melisa

  Anisa Ajro nga Shkupi, nxënëse 12-vjeçare në klasën e shtatë dhe Melisa Kurtishi 15 vjeçare nxënëse në klasën e...

  Sot mblidhet kryesia e BDI-së në Tetovë

  Sot me fillim në orën 13:00 në Tetovë, BDI ka caktuar mbledhje të kryesisë së re të partisë. Sipas informacioneve...

  Vjedhje në Matkë, autorët janë pranë kapjes nga policia

  Në orët e vona të natës së djeshme është kryer vjedhje në lokalin Kulla Hillside Haven, me këtë rast...
  WordPress Ads