More

  Skandali në stadiumin e Bukureshtit, UEFA hap hetim për thirrjet pro Serbisë

  Thirrjet dhe pankartat me karakter nacionalist kundër Kosovës, mund t’i kushtojë shtrenjtë Rumanisë. Citimet e lëshuara në kor ‘Kosova është Serbi” kanë përfunduan në hetimin e UEFA-s, që tani pritet të marrë masa të rëndë ndaj Kombëtares Rumune. Inspektim që organi qeverisës i futbollit Europian i mori nga zyrtarët e duelit, që solli ndërprerje për rreth 50 minuta. Federata Rumune pritet të përballet me gjashtë akuza nga UEFA.

  AKUZAT E UEFA PËR RUMANINË:
  1. Mesazhe provokuese me karakter fyes pankarta të paligjshme, jo vetëm “Kosova është Serbi”.

  2. Mesazhe provokuese të karakterit fyes thirrje të paligjshme

  3. Sjellje raciste

  4. Ndezja e fishekzjarrëve

  5. Hedhja e objekteve në fushë

  6. Bllokimi i zonave të aksesit publik

  Rumania arriti të fitojë në fushën e lojës 3 pikët, pas triumfit 2-0 në takimin e vlefshëm për kualifikueset e Euro2024. Kombëtarja Rumune rrezikon deri në 100 mijë Euro gjobë si dhe deri në dy takime pa prezencën e tifozëve në shkallët e stadiumit.

  Klan News

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...