More

  Shpërthim në Qendrën Tregtare “Mavrovasja”, shkaktohet dëm material

   Dy mjete eksplozive në Qendrën Tregtare “Mavrovasja”, nga të cilat vetëm njëri ka shpërthyer dhe ka shkaktuar dëme materiale të lokaleve përreth. Shpërthimi ka ndodhur mbrëmë vonë, ndërsa policia ka ndërhyrë menjëherë në çeaktivizimin e mjetit tjetër shpërthyes.

  Informatat paraprake flasin se motivi i sulmit lidhet me të kaluarën e pronarit të kafenesë “Fontana”.

  Nga policia punojnë në mbledhjen e informatave operative dhe zbardhjen e plotë të rastit./Alsat

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads