More

  SHKUPI SOT MBYLLI PËRGATITJET NË ANTALI

  Pas tetëmbëdhjetë ditë qëndrimi në Antali të Turqisë, Skuadra e Shkupit me sukses ka përmbyllur fazën kryesore të përgatitjeve për kampionatin pranveror të Maqedonisë.

  Ekspedita bardhekaltër kishte një periudhë të mrekullueshme, ku edhe pse në disa ditë kushtet klimatike vështirësuan punën dhe zhvillimin e ndeshjeve kontrolluese, arriti që të kryejë detyrat nga stafi i trajnerëve i udhëhequr nga kryeshefi Umit Karan.

  Shkupi gjatë kësaj periudhe zhvilloi katër ndeshje kontrolluese, duke shënuar një fitore, një barazim dhe pësoi dy humbje. FC Sepahan – FC Shkupi 3:1, FC Shkupi –Politehna Lasi 2:1, NK Çelik – FC Shkupi 2:1, FC Shkupi – FK Sarajeva 1:1, ndërsa ishin anuluar dy ndeshje, ajo ndaj MTK Budapest dhe Ordabasy PFC nga Kazakistani.

  Ekipi sot në orët e pas ditës udhëton nga Antalia për në Stamboll dhe më pas në Shkup. Futbollistët do të kenë dy ditë të lira,ndërsa nga e mërkura do të vazhdojnë me përgatitje.

  Sezoni pranveror fillon me 17 shkurt, ndërsa Shkupi ndeshjen e parë do ta luajë në Kratovë kundër Sileksit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...