More

  SHKUPI SOT MBYLLI PËRGATITJET NË ANTALI

  Pas tetëmbëdhjetë ditë qëndrimi në Antali të Turqisë, Skuadra e Shkupit me sukses ka përmbyllur fazën kryesore të përgatitjeve për kampionatin pranveror të Maqedonisë.

  Ekspedita bardhekaltër kishte një periudhë të mrekullueshme, ku edhe pse në disa ditë kushtet klimatike vështirësuan punën dhe zhvillimin e ndeshjeve kontrolluese, arriti që të kryejë detyrat nga stafi i trajnerëve i udhëhequr nga kryeshefi Umit Karan.

  Shkupi gjatë kësaj periudhe zhvilloi katër ndeshje kontrolluese, duke shënuar një fitore, një barazim dhe pësoi dy humbje. FC Sepahan – FC Shkupi 3:1, FC Shkupi –Politehna Lasi 2:1, NK Çelik – FC Shkupi 2:1, FC Shkupi – FK Sarajeva 1:1, ndërsa ishin anuluar dy ndeshje, ajo ndaj MTK Budapest dhe Ordabasy PFC nga Kazakistani.

  Ekipi sot në orët e pas ditës udhëton nga Antalia për në Stamboll dhe më pas në Shkup. Futbollistët do të kenë dy ditë të lira,ndërsa nga e mërkura do të vazhdojnë me përgatitje.

  Sezoni pranveror fillon me 17 shkurt, ndërsa Shkupi ndeshjen e parë do ta luajë në Kratovë kundër Sileksit.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads