More

  Shkupi fiton derbin me Shkëndijën

  Shkupi e ka rinisur kampionatin, duke fituar derbin me Shkëndijën me rezultat 2:0. Ndeshja e vlefshme për xhiron e 19-të në elitën e futbollit vendor e cila u zhvillua në Kërçovë, i takoi kampionëve në fuqi, që fituan me dy golat e Alvarezit të realizuar në pjesën e parë dhe në shtesat e pjesës së dytë që finalizoi Trapanovski. Ndërkohë Struga Trim Lum e nisi me barazim këtë gjysmëstinor, pasi nuk shkoi më shumë se një barazim 1:1 me Tikveshin. Makedonija Gjorçe Petrovi u mund në shtëpi nga Akademia Pandevi me shifrat 0:1, Rabotniçki mori fitore ndaj Pobedës me rezultat 0:2, ndërsa takimi Bregallnica – Skopje u mbyll me barazim pa gola. /SHENJA/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...