More

  Shkolla e futbollit Saraj, pjesë e “Champions Trophy”

  Shkolla e futbollit Saraj me gjeneratën 2007 do të merr pjesë në turneun ndërkombëtarë që do të mbahet në Vjen të Austrisë prej 16-18 qershor të këtij viti. Në këtë turne marrin pjesë edhe shumë ekipe të njohura si ajo e Atletico Madrid, FC Schalke 04, Chelsea F.C. e shumë të tjera.
  Trajneri i Shkollës së futbollit-Saraj, Sherif Sherifi shprehet se ekipi i tij tashmë është i gatshëm dhe mirë i përgatitur për tu përballur me këtë sfidë.

  “Shkolla e futbollit Saraj, gjenerata 2007 gati një vit merr pjesë në garat që organizohen nga ana e Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM) në Shkup dhe paraqet një sfidë shumë të madhe për faktin se në këtë organizim marrin pjesë ekipet më të mira në Maqedoni. Përveç kësaj si Shkollë e futbollit kemi marrë pjesë edhe në turne qe organizoheshin në vend dhe jashtë vendit, me ç’rast do të theksoj turneun në Vlorë që u organizua me rastin e 28 nëntorit Ditës së Pavarësisë, ditës së flamurit. Kemi marrë pjesë edhe në disa turne të tjera, por ai i cili na hapi rrugën drejt Vjenës është “Champions Trophy” që u organizua në Shkup nga Ramadani Academy. Në këtë turne siguruam pjesëmarrjen tonë në turneun ndërkombëtarë “Champions Trophy”, që siç theksova edhe më lartë mbahet në Vjen të Austrisë”, deklaroi Sherif Sherifi, trajner i Shkollës së futbollit –Saraj, sipas të cilit përballja e ekipit të tij me ekipet më të mira evropiane paraqet sfidë më vete.

  “Qëllimet dhe pritjet tona janë që ne të paraqitemi denjësisht në këtë turne dhe të kalojmë pragun e parë dhe të kualifikohemi për më lartë”, tha Sherif Sherifi, trajner i Shkollës së futbollit –Saraj.

  Saraji përball FC Schalke 04

  Djelmoshat e Shkollës së futbollit Saraj, gjenerata 2007, në këtë turne i pret një sfidë e madhe, ata do të përballen me FC Schalke 04, Roter Stern Belgrad, Altinordu Futbol Kulübü, LASK, BAAP BiH, Teamsport Zens A dhe ASV Vösendorf.

  Hapja zyrtare e turneut do të bëhet më 16 qershor, të premten pasdite ku do të bëhet prezantimi i ekipeve. Në këtë eveniment pjesëmarrjen e tij e ka paralajmëruar edhe kryebashkiaku i Vjenës.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...