More

  Shkarkohet prokurori Marko Zvërlevski

  Me shumicë votash Këshilli i Prokurorëve ka pranuar kërkesën e Qeverisë për shkarkimin e Prokurorit Republikan Marko Zvërlevski.

  I vetmi i cili vazhdon ta mbroj Zvërlevskin duke thënë se është prokurori i mirë është kryetari i Këshillit të Prokurorëve, Petar Anevski, raporton SHENJA.

  Ai nuk deshi të konfirmoj zërat se ka qenë i vetmi që ka votuar kundër propozimit për shkarkimin e tij.

  Tetë prokurorët tjerë kanë qenë pro shkarkimit të Zvërlevskit.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...