More

  Shkarkohet prokurori Marko Zvërlevski

  Me shumicë votash Këshilli i Prokurorëve ka pranuar kërkesën e Qeverisë për shkarkimin e Prokurorit Republikan Marko Zvërlevski.

  I vetmi i cili vazhdon ta mbroj Zvërlevskin duke thënë se është prokurori i mirë është kryetari i Këshillit të Prokurorëve, Petar Anevski, raporton SHENJA.

  Ai nuk deshi të konfirmoj zërat se ka qenë i vetmi që ka votuar kundër propozimit për shkarkimin e tij.

  Tetë prokurorët tjerë kanë qenë pro shkarkimit të Zvërlevskit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...