More

  Shfaqja “Pinoku dhe Kësulëkuqja në kërkim të llambës magjike të Aladinit”, nga 27 deri më 30 Shtator në Teatrin Shqiptar për Fëmijë dhe të Rinj

  🎉Lajm tjetër i mirë!

  🎭 Shfaqja “Pinoku dhe Kësulëkuqja në kërkim të llambës magjike të Aladinit” me regji nga Ibër Deari, është përzgjedhur për edicionin e dytë të festivalit ndërkombëtar të teatrit për fëmijë 🌟 ИФДТ Игор Маџиров / IFCT Igor Madzirov, që do të zhvillohet në Shkup nga 📆 27 deri më 30 shtator të këtij viti.

  Qëndroni me ne për të gjitha detajet rreth festivalit dhe shfaqjes!, thuhet në njoftimin nga udhëheqsia e Teatrit Shqiptar për Fëmijë dhe të Rinj./derveni.mk

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads