More

  Sheshi “Skenderbeu” edhe në kënget e artistëve eminent shqiptar

  Punimet ndërtimore për sheshin “Skënderbe” në Shkup janë drejt përfundimit dhe shumë shpejtë pritet të hapet në mënyrë solemne. Qytetarët e presin me padurim hapjen e këtij sheshi që ka filluar vite më parë. Për këtë, tanimë qyteti i Shkupit përmes këtij sheshi është edhe pjesë e kryeqendrave shqiptare edhe  nëpër këngët të artistëvë me eminent shqiptar. Këgëtarja e njohur e estradës shqiptare Elvana Gjata me hitin e saj “Kuq e zi je ti”, gjegjësisht në klipin e kësaj këngë ka përfshirë edhe bukuritë mahnitësë të sheshit Skëndërbe në Shkup. Por kjo nuk mbtete me kaq.

  Edhe artistët tjerë të estradës shqiptare, Enkeleda, Hysni Alushi dhe Edi Balili në këngën e tyre e titulluar “Toka amë”, që ka të bëjë me autenticitetin e tokave shqiptare, të njejtit në klipin e kësaj kënge kanë futur pamjet glamuroze të sheshit Skëndërbe në Shkup duke aluduar se është diçka autentike për shqitparët e Maqedonisë. Në hapjen e sheshit Skëndërbe pritet të marrin pjesë shumë figura të njohura edhe të artistëve shqiptar por edhe të politikanëve që kanë dhënë kontributin e tyre që ky projekt të merr frymë dhe të realizohet ashtu siç ishte e paraparë.

  Më poshtë edhe klipet e këngëve të artistëve shqiptar që kanë përfshirë Sheshin “Skenderbeu” të Shkupit

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...

  Policia deklarohet për aksidentin në Kollar të Kërçovës

  Nga SPB Ohër për TV21 kanë dhënë informacionet e para zyrtare pas aksidentit në Kollar të Kërçovës. Konfirmojnë se është një...