More

  Sheshi “Skenderbeu” edhe në kënget e artistëve eminent shqiptar

  Punimet ndërtimore për sheshin “Skënderbe” në Shkup janë drejt përfundimit dhe shumë shpejtë pritet të hapet në mënyrë solemne. Qytetarët e presin me padurim hapjen e këtij sheshi që ka filluar vite më parë. Për këtë, tanimë qyteti i Shkupit përmes këtij sheshi është edhe pjesë e kryeqendrave shqiptare edhe  nëpër këngët të artistëvë me eminent shqiptar. Këgëtarja e njohur e estradës shqiptare Elvana Gjata me hitin e saj “Kuq e zi je ti”, gjegjësisht në klipin e kësaj këngë ka përfshirë edhe bukuritë mahnitësë të sheshit Skëndërbe në Shkup. Por kjo nuk mbtete me kaq.

  Edhe artistët tjerë të estradës shqiptare, Enkeleda, Hysni Alushi dhe Edi Balili në këngën e tyre e titulluar “Toka amë”, që ka të bëjë me autenticitetin e tokave shqiptare, të njejtit në klipin e kësaj kënge kanë futur pamjet glamuroze të sheshit Skëndërbe në Shkup duke aluduar se është diçka autentike për shqitparët e Maqedonisë. Në hapjen e sheshit Skëndërbe pritet të marrin pjesë shumë figura të njohura edhe të artistëve shqiptar por edhe të politikanëve që kanë dhënë kontributin e tyre që ky projekt të merr frymë dhe të realizohet ashtu siç ishte e paraparë.

  Më poshtë edhe klipet e këngëve të artistëve shqiptar që kanë përfshirë Sheshin “Skenderbeu” të Shkupit

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gjuha e shenjave tani edhe në gjuhën shqipe, promovohet libri nga Valdeta Kasapi dhe Adelina Haskaj

  Komunikimi pemës gjuhës së shenjave, për pjesëtarët e shoqërisë shqiptare në Maqedoni tani e tutje do të ketë një...

  NQP në halle, pësojnë qytetarët/ Drejtorët në punë, por jo fizikisht

  Sa për sy e faqe, janë autobusat të cilat funksionojnë nëpër qytetin e Shkupit. I tillë mbetet të jetë...

  Talat Xhaferi: Shkruam histori, gjeneratat e reja ta vazhdojnë dhe ta përsosin

  Tani më ish kryeministri Talat Xhaferi, në rrjetin social facebook ka falënderuar të gjithë për mbështetjen në këto ditë...

  Moti i lig dëmton të mbjellat/ Bujqët e Straçincës: Puna e disa muajve shkoi dëm në pak minuta

  Mijëra hektarë të mbjella janë demtuar nga moti i ligë i një ditë më parë. Ekipi ynë vizitoi fshatin...