More

  Saraj: vendosen mbrojtjet akustike në autostradën Shkup-Tetovë


  Më në fund kërkesa e kahmotshme e qytetarëve të Sarajit për vendosjen e mbrojtjeve akustike në autostradën Shkup – Tetovë po realizohet.

  Së bashku me zv. Kryeministrin e parë Grubi, ministrin Boçvarski dhe drejtorin Rustemi ishim në ispektim të vendosjes së mbrojtjeve akustike përgjatë autostradës Shkup-Tetovë, më saktë në afërsi të vendbanimit Saraj, kjo do të ndihmojë dukshëm në uljen e zhurmës për banorët e këtij vendbanimi, shkruan në faqen e tij në facebook zv/ministri Rexhepi./derveni.mk

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads