More

  Sancho përjashtohet nga Manchester United pasi debatit me trajnerin

  Te Manchester United nuk i preferojnë rebelët që ngrenë zërin kundër klubit ose trajnerit.

  Fati që ndoqi Cristiano Ronaldon, i cili shprehu publikisht rezervat pas krisjes në raportin e tij me teknikun holandez Erik Ten Hag duket se po ndjek edhe yllin e kombëtares angleze, Jadon Sancho.

  Talenti 23-vjeçar është dëbuar nga skuadra e parë e Manchester United pasi refuzoi t’i kërkonte falje trajnerit pas përplasjes së tyre publike.

  Sancho sulmoi holandezin në mediat sociale, javën e kaluar, pasi Ten Hag la të kuptohej se ai ishte larguar nga ekipi si rezultat i paraqitjeve të dobëta në stërvitje.

  Ylli i Anglisë i quajti pretendimet “të pavërteta” duke u shprehur se po e bëjnë “kokë turku”.

  Pas situatës së krijuar në Carrington, “Djajtë e Kuq” lëshuan një deklaratë të enjten pasdite ku thuhet se Sancho do të stërvitet larg shokëve të skuadrës derisa çështja të zgjidhet.

  “Jadon Sancho do të mbetet në një program stërvitor personal larg grupit të ekipit të parë, në pritje të zgjidhjes së një çështjeje disiplinore të skuadrës“, thuhet në reagimin e klubit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...