More

  Regullohet përdorimi i kanalit për ujitjen e tokave në Shishovë

  Me inicijativë të Ministrisë së Ekologjisë dhe Ndërmarja për ekonomizim me ujërat Shkup do të vendosë në përdorim këtë kanal i cili nuk ka funksionuar vite me rradhë.

  Sot u angazhuan punëtorët e Higjienës Komunale të Qytetit të Shkupit për pastrimin fillestarë të kanalit për mbeturina.

  Ditët në vijim do të bëhet rikonstruimi i kanalit , me qëllim që për sezonin e verës ky kanal të hyjë në përdorim për bujqit e Shishovës dhe Gërçecit.

  Një pjesë e kanalit do të riparohet edhe me vetëkontribut të banorëve.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...