More

  Rafis Aliti: Telegram ngushëllimi për ish-ushtarin e UÇK

  Telegram Ngushëllimi

  Me dhimbje mora lajmin se mbrëmë ka ndërruar jetë Arian Latifi, bashkeluftëtari jonë i Br. 115 të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK). Ariani ishte një nga luftarët që në moshë të re u reshtua me bashkëluftarët që luftuan për liri dhe barazi të shqiptarëve në Maqedoni, ka qenë i punësuar në Sh.A. “Posta e Maqedonisë së Veriut”. Që nga 2022 Ariani emigroi në Kanada së bashku me familjen, ku edhe ka ndëruar jetë.

  Në emrim tim si Komandantit i Br. 115 të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), në emër të bashkë luftëtarëve Br. 115 të UÇK-së dhe kolegëve të punës, i shprehim ngushëllime familjes Latifi, miqtëve, shokëve dhe të gjithë atyre që e njohën!

  Lavdi jetës dhe veprës së luftëtarit Arian Latifi!
  Të qoft i leht dheu!

  Me respekt,
  Rafis Aliti – Mësuesi

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...