More

  Radushë-Pa targa dhe nuk i ndalon policisë në postbllok, babë e bir sulmojnë pjesëtarin e uniformave blu

  Dje rreth orës 11.00, në hyrje të fshatit Radushë të Shkupit, uniformat blu i sinjalizuan që të ndalojë automjetit pa targa të tipit “Fiat”, të drejtuar nga 22-vjeçari B.F. nga fshati Radushë.

  Shoferi nuk iu bind urdhërit të patrullës policore për të ndaluar dhe makina vazhdoi lëvizjen drejt fshatit. Pas masave të policisë, B.F. u vu re para shtëpisë së tij në Radushë, ku së bashku me babain e tij 56-vjeçar me inicialet N.F. sulmuan pjesëtarin e uniformave blu.

  B.F dhe N.F. u privuan nga liria dhe për hetime të mëtejshme janë mbajtur në stacionin e policisë në Gjorçe Petrov. Pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritet padi adekuate./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Taravari dhe Sela vizituan Sarajin

  Sonte në Saraj Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe ish-kryetari Ziadin Sela takuan strukturat e partisë të...

  Drejtori i ri i NP “Rrugë dhe Rrugica” inspektoi punët në teren

  Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska dhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Said Said, inspektuan fazën përfundimtare...

  Fondacioni “ALBIZ” ndërtoi kopshtin për fëmijë në Radushë

  Sot për herë të parë u ndërtua këndi i lojërave inkluziv për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën...

  Shqiptohen 164 gjoba në Shkup

  MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejë 164 gjoba për shkelje të...
  WordPress Ads