More

  Qyteti i Shkupit asfallton rrugën e Gllumovës

  Edhe pse me vonesë disa mujore nga fillimi i punimeve, rruga kryesore e Gllumovës ditëve të fundit ka filluar asfaltimi me intenzitet të shpejtuar , njofton derveni.info.

  Banorët e revoltuar për vonesën e deritanishme, tani pas intensifikimit të punimeve shprehen të kënaqur nga investimi i Qytetit të Shkupit dhe shprehin falenderimin e tyre për zgjidhjen e problemit disa vjecarë me rrugën kryesore e cila ishte përplot me gropa.

  Në mungesë të investimeve nga komuna e Sarajit, banorët mbeten me shpresë se Qyteti i Shkupit do shtojë investimet në këtë komunë në të cilën disa vite me radhë mungojnë investimet kapitale./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...

  “Dauti Komerc” kremtoi 30 vjetorin e themelimit

  Mbrëmë në një atmosferë impozante në hapsirat e kompanisë në Saraj, "Dauti Komerc" kremtoi 30 vjetorin e themelimit dhe...

  Superekspertiza për Llaskarcën nuk është përgatitur as për 315 ditë

  Për tragjedinë e shkaktuar nga “Durmo Turs” në Llaskarcë, ku humbën jetën 16 persona, Byrosë për ekspertiza gjyqësore nuk...
  WordPress Ads