More

  Qyteti i Shkupit asfallton rrugën e Gllumovës

  Edhe pse me vonesë disa mujore nga fillimi i punimeve, rruga kryesore e Gllumovës ditëve të fundit ka filluar asfaltimi me intenzitet të shpejtuar , njofton derveni.info.

  Banorët e revoltuar për vonesën e deritanishme, tani pas intensifikimit të punimeve shprehen të kënaqur nga investimi i Qytetit të Shkupit dhe shprehin falenderimin e tyre për zgjidhjen e problemit disa vjecarë me rrugën kryesore e cila ishte përplot me gropa.

  Në mungesë të investimeve nga komuna e Sarajit, banorët mbeten me shpresë se Qyteti i Shkupit do shtojë investimet në këtë komunë në të cilën disa vite me radhë mungojnë investimet kapitale./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...