More

  Qytetarët e Shkupit prej sot mund të aplikojnë për subvencione për stufa me peletë

  Qyteti i Shkupit informon qytetarët që do të blejnë stufa me peletë prej 7 nëntorit 2018 deri 30 nëntor 2019, se do t’ju kompensojë harxhimet deri 70 për qind, por jo më shumë se 30 mijë denarë për amvisëri, duke përfshirë edhe tatimin personal.

  Nga Qyteti Shkupit thonë se kjo shpallje do të realizohet përmes parimit “kush vjen i pari, i pari shërbehet”.

  “Kjo masë bëhet me qëllim që të stimulohen qytetarët që të shfrytëzojnë mjete më cilësore për ngrohje, që të ulet ndotja e ajrit dhe të ketë efikasitet energjetik”, thonë nga Qyteti i Shkupit.

  Ata shtojnë se thirrja publike do të zgjasë deri më 30 nëntor të këtij viti.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...