More

  “Qentë endacak”, Shabani: Zgjidhja përmes formimit të një ndërmarrje të re

  Kreu i N.P. Higjiena Komunale, Abdusamet Shabani ka paralajmëruar zgjidhjen e problemit me qentë endacak përmes formimit të një Ndërmarrje të re e cila do të merret kryesisht me këtë problematikë. Sipas tij njoftimi për formimin e një ndërmarrje të tillë vjen nga kreu i qytetit të Shkupit, Petre Shilegov dhe e njëjta pritet të formohet së shpejti.

  Ndryshe derisa organet kompetente presin formimin e Ndërmarrjes së qentë endacak vazhdojnë të shkaktojnë panik tek qytetarët. Gjatë ditës së djeshme në dy raste të ndara në stacionet policore janë paraqitur dy persona të cilët janë kafshuar nga qentë endacak. Një person i moshës 29 vjeçe në stacionin policor Qendër ka denoncuar se është kafshuar nga qentë endacak deri sa ishte duke lëvizur në rrugën “Kej 13 nëntori’’, edhe rasti i dytë është paraqitur në po të njëjtin stacion policorë në Qendër ku në këtë rast viktimë ishte një fëmijë i moshës 14 vjeçare.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...