More

  Pako ushqimore për Kurban Bajram| Fondacioni Albiz

  Fondacioni Albiz edhe këtë vit me rastin e Kurban Bajramit bëri distribuimin e pakove ushqimore për familjet në nevojë në Komunën e Sarajit. Pakot me prodhime ushqimore u shpërndanë në fshatrat e Sarajit, si Saraj, Gërçec, Krushopek Kondovë, Svillare, Rashçe, Bojanë, Kopanicë, Llaskarcë, Arnaqi, Bukoviq, Semenishtë dhe Çajlanë.

  Me këtë aksion u ndihmuan mbi 100 familje, të cilët jetojnë në kushte mjaft të vështira dhe kjo ndihmë sado pak do ta zbusë gjendjen e tyre gjatë festës së Kurban Bajramit.

  Ndihma u sigurua nga kompanitë donatore të Fondacionit Albiz.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...