More

  Pako ushqimore për Kurban Bajram| Fondacioni Albiz

  Fondacioni Albiz edhe këtë vit me rastin e Kurban Bajramit bëri distribuimin e pakove ushqimore për familjet në nevojë në Komunën e Sarajit. Pakot me prodhime ushqimore u shpërndanë në fshatrat e Sarajit, si Saraj, Gërçec, Krushopek Kondovë, Svillare, Rashçe, Bojanë, Kopanicë, Llaskarcë, Arnaqi, Bukoviq, Semenishtë dhe Çajlanë.

  Me këtë aksion u ndihmuan mbi 100 familje, të cilët jetojnë në kushte mjaft të vështira dhe kjo ndihmë sado pak do ta zbusë gjendjen e tyre gjatë festës së Kurban Bajramit.

  Ndihma u sigurua nga kompanitë donatore të Fondacionit Albiz.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...