More

  Pa ujë disa pjesë të Shkupit

  Për shkak të intervenime teknike, zëvendësues të kapakëve dhe ndërlidhje të gypave lidhës sot do të kenë ndërrerje të ujit disa pjesë të qytetit, informojnë nga Qendra për menaxhim me kriza (QMK) në bazë të raportimeve të marrë nga NP “Ujësjellës dhe kanalizim”.

  Siç theksohet në kumtesë për shkak të intervenim teknik të kapakut f-600 milimetra në stacionin e filtrimit Gazi Babë është e mundur ndërprerja e furnizimit me ujë në lagjen Çair, Fusha e Tophanes, Shkup Veri, Butel 2, si de në zonën e lartë në Zhelezarë dhe Autokomandë. Intervenimi teknik do të fllojë në ora 9.00.

  Ndërprerje të furnizimit me ujë nga ora 09:00 do të kenë disa prej përdoruesve të bulevardit “ASNOM” nga numrat 4 deri në 20, për shkak të ndërrimit të kapakut (rrëshqitës) F80 milimetra në pallatin numër 12 në bulevard. Ndërprerja e furnizimit me ujë do të zgjasë deri në eliminimin e defektit.

  Për shkak të ndalimit të një gypi të vjetër të ujit f5/4” në rrugën “11 Tetori” p.n. (sheshi), ndërprerje të furnizimit me ujë do të kenë përdoruesit e Siti galeri në Qendër. Furnizimi me ujë do të ndërpritet nga ora 08:00 dhe do të zgjasë deri në përfundimin e aktiviteteve.

  Nga ndërmarrja publike “Ujësjellës dhe kanalizim” njoftojnë gjithashtu se për shkak të vendosjes së kyçit lidhës me ujë 100 mm në rrugën Juri Gagarin numër 28, do të ketë ndërprerje në furnizimin me ujë të përdoruesve nga degët 4 dhe 6 të kësaj rruge në Kozle. Furnizimi me ujë do të ndërpritet në orën 11:00 dhe do të zgjasë deri në përfundimin e aktiviteteve të shërbimit. 

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...