More

  Omer Bunjaku merr sulmuesin Danfa te Ballkani

  Një tjetër futbollist që ishte pjesë e FC Shkupit drejt kampionëve të Kosovës, Ballkani. Pas Valid Hamidit, Mamadou Danfa do të jetë përforcimi i radhës te skuadra e Suharekës nga Kosova që shkon nga kampionati i vendit tonë.

  Sipas burimeve të Sportmania, Danfa dhe Ballkani kanë arritur marrëveshje dhe ditëve në vijim pritet të zyrtarizohet te ekipi portokalli. Jo zyrtarisht mësohet se Danfa me ekipin kosovar do të firmos kontratë dy vjeçare.
  Transferimin e Danfas nga Shkupi te Ballkani e ka mundësuar Omer Bunjaku, që para pak kohësh mori detyrën e drejtorit sportiv te Ballkani. Kujtojmë se Bunjaku mundësoi edhe lëvizjen e algjerianit drejt ekipit kosovar.

  Skuadra e trajnerit Ilir Daja do të luaj sërish në grupet e Ligës së Konferencës, ku këtë vit është së bashku në grup me Dinamon e Zagrebit, Viktoria Plzen dhe Astanën./Sportmania/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...