More

  Nuhiu: Askush nuk mund të ndalojë Aleynën të mësojë për shkak të shamisë

  Në një shkollë të Koçanit, nxënësja Aleyna është penguar të ndjek mësimin për shkak bartjes së shamisë.
  Zv/ministri i Arsimit, Agim Nuhiu ka reaguar duke thënë se askush nuk mund ta pengojë Ayejnën që ta vazhdojë mësimin për shkak të shamisë.
  “Prindërit thanë se Aleynës ju ndalua të vazhdoj mësimin për shkak të shamisë në një shkollë të Koçanit!
  Shamia e një motrës tonë nuk është përbuzje, por është vlerësim nga gjithkush që vendos ta mbajë!
  Aleyna Ismailovska do të vazhdoj të ndjek mësimin në bankat shkollore! Askush nuk mund të jetë mbi ligjin!
  Drejtësi dhe dinjitet për të gjithë!”, ka shkruar Agim Nuhiu.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Drejtor i ri i Spitalit Psikiatrik në Shkup emërohet Muhsin Arifi

  Drejtor i ri i Spitalit Psikiatrik në Shkup është emëruar Muhsin Arifi, njofton derveni.mk. ”Të dashur miq,kolegë,bashkëpunëtor... Jam i nderuar të...

  Alternativa : Çfarë feston BDI-ja?

  Ali Ahmeti dhe partia e tij sot po kremtojnë 21 vjet funksionimi si parti politike, prej të cilave 20...

  Çmime të reja të derivateve të naftës

  Komisioni Rregullator për Energjetik publikoi çmimet e reja të derivateve të naftës që do të hyjnë në fuqi nga...

  Ndërpritet komunikacioni hekurudhor në Maqedoni, punëtorët kërkojnë pagat e muajt prill

  Qarkullimi hekurudhor i udhëtarëve dhe mallrave në vend është ndërprerë që nga mëngjesi i sotëm pasi punonjësit e mirëmbajtjes...
  WordPress Ads