More

  Nuhiu: Askush nuk mund të ndalojë Aleynën të mësojë për shkak të shamisë

  Në një shkollë të Koçanit, nxënësja Aleyna është penguar të ndjek mësimin për shkak bartjes së shamisë.
  Zv/ministri i Arsimit, Agim Nuhiu ka reaguar duke thënë se askush nuk mund ta pengojë Ayejnën që ta vazhdojë mësimin për shkak të shamisë.
  “Prindërit thanë se Aleynës ju ndalua të vazhdoj mësimin për shkak të shamisë në një shkollë të Koçanit!
  Shamia e një motrës tonë nuk është përbuzje, por është vlerësim nga gjithkush që vendos ta mbajë!
  Aleyna Ismailovska do të vazhdoj të ndjek mësimin në bankat shkollore! Askush nuk mund të jetë mbi ligjin!
  Drejtësi dhe dinjitet për të gjithë!”, ka shkruar Agim Nuhiu.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...