More

  NP “Parqe dhe Gjelbërime” me aksion të gjerë në Komunën e Sarajit

  Ndërrmarja Publike “Parqe dhe Gjelbërime” e Qytetit të Shkupit, sot ka filluar një aksion të gjerë për rregullimin dhe mirmbajtjen e hapsirave publike gjithandej nëpër vendbanimet e Komunës së Sarajit. Derveni.mk ua përcjell të plotë njoftimin e publikuar në rrjetet socijale:

  “▶️ Sot filloi aksioni i madh për pastrimin dhe rregullimin e gjelbërimit në komunën e Sarajit

  👉 Nga sot, një pjesë e madhe e ekipeve tona në terren janë të përqendruar në aksionin i cili është duke u zhvilluar në Saraj, në rrugën për në Bojanë, ku është duke u bërë krasitja e degëve dhe bimëve shkurrake buzë rrugës, kositja dhe grumbullimi i barit të kositur, pastrimi e mbeturinave nga gjelbërimi dhe ngarkimi i tyre. Punën e inspektoi edhe drejtori i ndërmarrjes, Zuhejr Rexhepi, i cili e përshëndeti punën e ekipeve të terrenit, së bashku me drejtorin e Ndërmarrjes Komunale Publike “Saraj” – Miranda Rameti, si dhe përfaqësuesit nga komuna. Aksioni do të vazhdojë edhe në ditët në vijim.” thuhet në njoftimin e NP “Parqe dhe Gjelbërime”./Derveni.mk

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...