More

  NP “Higjiena Komunale” zbaton aksione për pastrimin e qytetit

  NP “Higjiena Komunale” – Shkup njoftoi se në kuadër të masave intervenuese për përmirësimin e cilësisë së ajrit ambiental në qytet, filloi aksioni masiv për pastrimin, që do të zhvillohet në territorin e të gjitha komunave të Shkupit.

  Përkundër aktiviteteve standarde për fshirje dhe pastrim, për shkak të kushteve të volitshme to motit, siç theksojnë, sot do të bëhet edhe larja me makineri e bulevardeve dhe rrugëve me autocisterna.

  Pastrimi i përgjithshëm zhvillohet edhe në rajonin e Stacionit të Hekurudhës dhe Qendrës Transportuese, ndërsa sot në mëngjes u bë larja manuale me autocisterna në sheshin e Maqedonisë, ku ishte pastruar komplet terreni pas dislokimit të pistës për patinazh.

  Aksioni është realizuar me të gjithë menkanizmin e duhur dhe do të vazhdojë gjatë uikendit edhe në javët e ardhshme, informojnë nga NK “Higjiena komunale”.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...