More

  NP “Higjiena Komunale” zbaton aksione për pastrimin e qytetit

  NP “Higjiena Komunale” – Shkup njoftoi se në kuadër të masave intervenuese për përmirësimin e cilësisë së ajrit ambiental në qytet, filloi aksioni masiv për pastrimin, që do të zhvillohet në territorin e të gjitha komunave të Shkupit.

  Përkundër aktiviteteve standarde për fshirje dhe pastrim, për shkak të kushteve të volitshme to motit, siç theksojnë, sot do të bëhet edhe larja me makineri e bulevardeve dhe rrugëve me autocisterna.

  Pastrimi i përgjithshëm zhvillohet edhe në rajonin e Stacionit të Hekurudhës dhe Qendrës Transportuese, ndërsa sot në mëngjes u bë larja manuale me autocisterna në sheshin e Maqedonisë, ku ishte pastruar komplet terreni pas dislokimit të pistës për patinazh.

  Aksioni është realizuar me të gjithë menkanizmin e duhur dhe do të vazhdojë gjatë uikendit edhe në javët e ardhshme, informojnë nga NK “Higjiena komunale”.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...