More

  NP “HIGJIENA KOMUNALE” ME 90-TË PUNËTORË PASTRON BORËN NË TË GJITHA KOMUNAT E SHKUPIT

  NP “Higjiena komunale”-Shkup, me 90-të punëtorë në terren dhe tërë mekanizimin në dispozicion, sot pastron borën dhe akullin në të gjitha komunat e qytetit.

  Tërësisht është pastruar dhe është e kalueshme zona përreth Spitalit të shtetit dhe Spitalit të qytetit, Qeverisë dhe Kuvendit të RM-së, ndërsa njëkohësisht pastrohen bulevardet dhe rrugët më të mëdha, sheshi dhe rruga Maqedonia, Çarshia e vjetër, si dhe shtigjet për këmbësorë dhe trotoaret e urave.
  Aktivitetet e ekipeve të NP “Higjiena komunale”-Shkup do të vazhdojnë gjatë tërë ditës, me qëllim që të mundësohet lëvizje e sigurt e trafikut dhe këmbësorëve.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...