More

  Nesër pa energji elektrike një pjesë e komunës së Sarajit

  Për shkaqe teknike në rrjetin elektro-shpërndarës, nesër pa energji elektrike do të mbeten një pjesë e shfrytëzuesve në komunat Gjorqe Petrov dhe Saraj.

  “Nga ora 05:00 deri në ora 07:00, pa energji elektrike do të jetë një pjesë e fshatit Vollkovë të Komunës Gjorçe Petrov dhe fshatrat Kondovë, Sillare e Poshtme dhe Epërme, Graçan, Radushë, Dvorcë, Kopanicë, Rashçe, Bojanë, Saraj, Glumovë, Gërçec, Shishovë, Arnaqi, Paniçarë dhe Raoviq në komunën e Sarajit, njoftojnë nga Qendra Rajonale për Menaxhim me Krizave të Qytetit të Shkupit.

  Të hënën, më 11 shtator, pa rrymë do të jenë komunat Aerodrom, Gjorçe Petrov dhe Karposh.

  “Nga ora 8:30 deri në ora 12:00, përdoruesit e rr. “Gjorgji Andreeviq Kun” në Komunën e Aeroportit, nga ora 08:30 deri në 12:30, përdoruesit nga një pjesë e lagjes Vollkovë, konkretisht rrugët nr. 22 dhe nr. 60. në Komunën Gjorçe Petrov, kurse nga ora 08:30 deri në ora 13:30, përdoruesit nga një pjesë e rr. Vanço Mickov në komunën e Karposhit, njoftoi QRMK e Qytetit të Shkupit.

  Të martën, më 12 shtator, një pjesë e përdoruesve nga komunat Karposh dhe Ilinden do të mbeten pa energji elektrike.

  ” Nga ora 9:00 deri në ora 15:00 do të jenë pa energji elektrike përdoruesit nga pjesë të rrugëve “Moskovska”, “Londonska”, “Bruselska” dhe “Gavril Lesnovski” në komunën e Karposhit, ndërsa nga ora 10:00. deri në ora 13:00, shfrytëzuesit nga një pjesë e fshatit Marinë të komunës së Ilindenit, thuhet në njoftimin e QRMK të Qytetit të Shkupit. 

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...