More

  Nesër nisin punimet për ndërtimin e Korridorit 8, do të minohet mbi fshatin Debresh

  Nesër kompania “Bechtel&Enka” do të nis punët për ndërtimin e Korridorit 8, përcjell TV21. Punët do të nisin me minimin e një pjese të malit mbi fshatin Debresh. Këtë e bëri të ditur gjatë javës së kaluar edhe zv/kryeministri Artan Grubi. Punët nisin me ndërtimin e aksit më të komplikuar, respektivisht aksit Gostivar-Bujkoçan.

  Lexo më tepër: “AK INVEST”, “EUROVIA” dhe “STENTON GRADBA”, kompanitë e para që do të punojnë në ndërtimin e Korridorit 8

  “Me datën 12 nisin aktivitetet ndërtimore mbi fshatin Debresh dhe deri më tani çdo gjë po shkon në formë të shkëlqyer nga konsorciumi “Bechtel dhe Enka” dhe të gjitha kompanitë e angazhuara. Punime ndërtimore tashmë po kryhen gjithandej, do të kryhen edhe në Korridorin 8, duke minuar mbi fshat”, tha Grubi.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...